SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Alt geçit için yıkımlar başladı

Bu biyografi 08 Mayıs 2021 - 1:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Numune Hastanesine ulaşımı kolaylaştırmak adına Kılavuz mevkii Abdulvahabi Gazi Caddesini Gökçekler Caddesine bağlantı yolu çalışmalarına başlandı.

Uzun zamandır Sivas’ın gündeminde olan Numune hastanesine ulaşımı kolaylaştıracak ve trafiği rahatlatacak ulaşım projesi hayata geçiyor.

Bölgede yaşanan trafik yoğunluğunu rahatlatmak için İl Özel İdaresi sosyal tesisleri yıkılarak, belediye tarafından yapılacak olan alt geçit çalışmasına başkandı.

Sivas Valiliği vatandaşlara en iyi hizmeti sunmak için kurumlar arası koordinasyonu çerçevesinde Sivas Belediyesinin projesine destek verdi.

Sivas Valisi Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, yıkım işlemlerinin yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu.

Vali Ayhan, trafik güvenliği ile hastaneye ulaşımı kolaylaştıracak olan projenin ilimize hayırlı olmasını diledi.

“Çözüm odaklı çalışıyoruz”

Başkan Hilmi Bilgin ise “yapılacak proje sayesinde şehrimizin gündemindeki bir konuyu daha çözüme kavuşturmuş olacağız. Sürecin başından itibaren destek olan Valimize, Özel İdaremize ve İl Genel Meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun dedi.

Kılavuz alt geçidi çalışmalarının başlamasından dolayı Sivas Belediyesine bağlı ekipler vatandaşların çalışma süresince mağduriyet yaşamaması adına Yukarı Tekke Mezarlığı ile Şehitler Parkı yanından Kılavuz Baba Türbesi önünden devam eden Alternatif yol çalışmasına başladı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA