SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

ULAŞIM NEFES ALACAK

Bu biyografi 03 Mayıs 2021 - 1:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Belediye Ulaşımda yeni adımlar için harekete geçti.

Şehrin ulaşım sorununu ortadan kaldırmak için önemli çalışmaların hayata geçmesi adına çalışmalar sürdüren Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, hem altgeçit projesinin hem de 4 işletme kavşağındaki düzenlemenin startını verdi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin şehirde ulaşım ile ilgili sorunların yaşandığı bölgelerde ulaşım projelerini hayata geçirmeye başladı.

Şehrin trafik yoğunluğunu azaltacak projelere öncelik veren Başkan Bilgin İstiklal Caddesi ve Abdulvahabi gazi caddesinin kesiştiği nokta olan Tapu kavşağında altgeçit projesine başlandığını, yine şehrin YHT ile birlikte daha hareketli bir trafiğin yaşanacağı bölge olan 4 İşletme Kavşağında ise yol genişletme ve düzenleme çalışmalarının başladığını söyledi.

İlk önce Saatte 1700 aracın geçiş güzergahında bulunan İstiklal Caddesi ve Abdulvahabi gazi caddesinin kesiştiği noktada yaşanan trafik yoğunluğunu azaltarak konforlu ulaşım imkanı sağlayacak altgeçit projesinde çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Bilgin mahalle sakinleriyle istişarede bulunarak bilgiler verdi.

Tam kapanma sürecini de avantaja çevirerek çalışmalara hızlı bir şekilde başladıklarını ifade eden Başkan Bilgin; İstiklal Caddesi ve Abdulvahabi Gazi Caddelerinin kesiştiği hemşehrilerimizin Tapu Kavşağı olarak bildiği bölgede ciddi oranda bir trafik yoğunluğu yaşanıyor. Ekip olarak buradaki bu yoğunluğu gidermek adına alt geçit çalışması yapılmasına karar verdik. Proje ekibimiz projeyi çizdi ihalesini yaptık ve ihaleyi de ÖZBELSAN AŞ aldı. Bismillah diyerek çalışmalara başladık. İhale sürecimiz yaklaşık 6 ay ama biz hızlı bir şekilde bitirmeye çalışacağız.” dedi.

Daha sonra Başkan Bilgin, yakın zamanda hizmete girecek Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren projesiyle birlikte trafik yoğunluğu yaşanabilecek 4 İşletme kavşağındaki düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Başkan Bilgin; “Tam kapanma sürecini fırsata çevirmek ve şehrimizi hızlı trene hazırlamak için mevcut alanda hizmet binası ve otopark düzenleme çalışmaları yapılıyor. Bizde belediye olarak kavşak ve yol düzenleme çalışması yaparak yaya ve araç trafiğini rahatlatacağız.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA