SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

101 YILDIR AYNI COŞKU

Bu biyografi 23 Nisan 2021 - 8:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.

Ne Mutlu Türküm Diyene

23 Nisan, Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözünden hareketle tam 101 yıldır aynı coşkuyla kutlanıyor. Mustafa Kemal Atatürk, özgürlük ve bağımsızlık adına büyük bir adım atarak bugünü, çocuklara armağan ederek dünyada eşi benzeri olmayan tek çocuk bayramadır.

Bugün Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 101 yıl önce çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her sene olduğu gibi bu senede gururla kutluyoruz.

Düşman işgali altındaki topraklarda, Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde Cumhuriyet’e giden yolda önemli kilometre taşlarından biri olan TBMM, bundan tam 101 yıl önce 23 Nisan 1920’de açıldı.

İçerisinde bulunduğumuz salgın günlerinde Koronavirüs önlemleri nedeniyle toplu etkinlikler şeklinde kutlama olmasa da her evde bir bayram sevincini Türkiye’nin dört bir yanında camlarda asılı olan bayraklar ile bayram sevincini hep birlikte yaşayacağız.

23 Nisan coşkusu geçtiğimiz sene olduğu gibi bu yıl da yine evlerde yaşanacak. Çocuklar evlerine Türk bayrakları asarak, pencere ve balkonları süsleyecek. Geniş katılımlı kutlamalar yerine 23 Nisan coşkusunu yansıtacak olan araç konvoyları ile ana caddelerde geçiş yapılarak gösteriler yapılarak çeşitli hediyeler dağıtılacak. İllerde dar kapsamlı ve mesafeli çelenk sunma törenlerinin yanı sıra valiliklere kısıtlı öğrenci kabul edilerek bir günlüğüne de olsa makam koltuğuna çocuklar oturtulacak. Bununla beraber internette çevrimiçi çeşitli etkinliklere de ağırlık verilecek.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA