SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Başkan Eken’den 23 Nisan Mesajı

Bu biyografi 22 Nisan 2021 - 14:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. Yıldönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Eken mesajında şunları kaydetti; “Zor şartlar altında ülkeden düşmanın sökülüp atılmasının ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk, egemenliğin kayıtsız şartsız Milletin olduğunu vurgulayarak yeni bir devletin ilk adımını atmıştır. Bu açıdan 23 Nisan 1920 tarihi, önemli bir gün olmanın yanı sıra milletimizin her güçlüğü birlik ve beraberlik içerisinde aşabileceğinin en büyük göstergesidir.

23 Nisan dünyadaki ilk ve tek Çocuk Bayramıdır. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle bu yılda okullardan uzak evlerde kutlanacak. Bizler, bu anlamlı bayramı evimizde çocuklarımızla kutlayarak onlara güzel ve farklı bir gün geçirmelerini sağlamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yad ediyoruz.”

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA