SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Belediye Önlem alıyor

Bu biyografi 17 Nisan 2021 - 10:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi vatandaşların sivrisinek ve haşerelere karşı sıkıntısız bir yaz geçirmesi için şimdiden önlem almaya başladı.

Haşere ve sineklere karşı ilaçlama çalışmaları başladı.

Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin tamamında sivrisinek ve haşerelerin larvalama noktalarına ilaçlama çalışması başlatıldı.
İlkbahar döneminde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte haşere ve sineklerin larvalama alanlarında ilaçlama çalışmaları başlatıldı.  İnsan sağlığının olumsuz etkileyebilecek haşerelere ve sineklere karşı Sivas Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman yerinde inceledi.
Çalışmalar hakkında açıklama yapan Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Kimsesiz, “Sivas Belediyemiz mahallemizde ilaçlama çalışmalarına başladı. Çalışmalar için Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve ekibine teşekkür ediyoruz.” dedi.
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde seyretmesiyle beraber haşere ve sineklerin larva alanlarından ilaçlama çalışmalarının başlatıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, “Akan sularda, durgun sularda böcek ve sinek üreten alanlarda Veteriner İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından bu çalışmalar gerçekleştiriliyor.” dedi.
Sivas’ta bulunan tüm alanlarda bu çalışmaların devam edeceğini belirten Duman, “Mahalle muhtarlarımızla birlikte bu çalışmaları yürütüyoruz.  Koronavirüs hastalığından da yola çıkarak hastalığın yayılması konusunda haşere ile mücadeleyi önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda aldığımız önlemlerle sivrisinek ve haşerelere karşı sıkıntısız bir yaz geçireceğiz.” ifadesini kullandı.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA