SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Ramazan Ayı Nakdi Yardım Ödemeleri Başladı

Bu biyografi 14 Nisan 2021 - 9:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bereketin, bolluğun ve paylaşımın yoğun şekilde yaşandığı Ramazan ayının gelmesiyle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere yönelik çalışmalar hassasiyetle devam ediyor. Sivas Valisi Ayhan, yapılan çalışmaları yerinde incelemek için Sivas Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Hayat Ağacı Derneğini ziyaret etti.   

Sivas Valisi Salih Ayhan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfını (SYDV) ziyaret etti. Vakıf Müdürü Sudi Yıldız’dan Ramazan ayına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Salih Ayhan burada yaptığı açıklamada, Ramazan ayına bir kez daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Ramazan ayında yardımlaşma ve paylaşma konularındaki hassasiyetin daha da arttığını belirten Vali Ayhan, “Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir. Bugün Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’mızı yerinde denetleyerek Ramazan ayı boyunca yapacakları faaliyetleri gözden geçirdim. Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gerekli yardımları sağlayarak onların gönüllerine dokunacağız.” dedi.

– Ramazan Ayı Nakdi Yardım Ödemeleri Başladı

Ramazan ayında 2 bin 370 aileye ihtiyaçlarını karşılamaları için 358 bin 650 liralık Ramazan ayı nakdi yardımının bugün PTT’ler aracılığı ile ödeneceğini söyleyen Vali Ayhan, “Salgın sebebiyle bu sene kalabalık iftar sofralarımız olmayacak ama bu durum iftarlarımızı paylaşmaya engel değildir. Yapacağımız ayni ve nakdi yardımlarla fakirin, fukaranın iftar sofralarında gönüllerimizi ve dualarımızı buluşturacağız. Tüm Vefa Sosyal Destek Gruplarımız sahada olacaklardır. Salgından dolayı tüm yardımlarımızı vatandaşlarımızın evlerine bizzat götüreceğiz. Bu mübarek ayda bizlere düşen görev, yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır.” ifadelerini kullandı.

0850 224 10 58 7/24 Hizmette

Vali Ayhan, 0850 224 10 58 numaralı hattın işleyişi hakkında da bilgi vererek, “Vatandaşımız bu numarayı aradığı zaman hiç beklemeden arkadaşlarımız taleplerini not edip yeni dosya ise randevu verip belirli bir zaman sonra buraya davet ediyor. Dosyası varsa talebi vakıf gündemine alınıp karar çıkartılıp vatandaşımızın ihtiyacı karşılanmaktadır. Bu sureci inşallah iyi bir şekilde vatandaşımızı açta, açıkta bırakmadan tamamlayacağız. Çünkü devletimiz kimsesizlerin kimsesidir.” dedi.

Vali Ayhan ayrıca çeşitli sebeplerden dolayı dışarıda kalmış veya evi olmayan 41 kişinin, valilik bünyesindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının (SYDV) anlaşmalı olduğu otelde ücretsiz konakladığını sözlerine ekledi.

– Gıda Bankası Türkiye’ye Örnek Oldu

Vali Ayhan daha sonra Sivas Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayat Ağacı Derneği Gıda Bankası’nı da ziyaret etti. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’den dernek hakkında bilgi alan Vali Ayhan, çalışanlara kolaylıklar diledi. Ramazan ayının bir fırsat ayı olduğunu belirten Vali Ayhan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu tür yardımlar bir nasip işidir. Rabbim herkese bu duyguyu nasip etsin. Ramazan iklimine uygun bir şekilde güzel bir şekilde hiç kimsenin açta, açıkta kalmayacağı şekilde ve duasını da alarak da geçirmeyi hepimize nasip etsin diyorum. Yardım yapan, hayır yapan iş insanlara, gönlü geniş insanlara, hayırsever insanların da Rabbim verdikleri hayır hasenatı kabul etsin. Birleri bin olsun diyorum. Sivas Gıda Bankası Belediyemizin koordinesinde, Türkiye’ye çok büyük bir model oldu. Gıda Bankasını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Ramazan ayının bereketiyle geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, “Tüm İslam âleminin Ramazan-ı Şerifi’ni tebrik ediyorum. Ramazan bereketiyle geliyor. Gıda Bankası olarak Ramazan’da ayrı bir çalışma yapıyoruz. 12 ay esasına dayalı olarak şehrimizde ihtiyaç sahibi olan insanlara market mantığıyla ihtiyaçlarını gideren bir hüviyette çalışmalarını sürdürüyor. Ramazanda da tabi bu çalışmalar daha farklı ve yoğun bir şekilde götürüyoruz. Normal marketteki rutin çalışmalarımız ve onun dışında gıda paketi noktasında insanlarımızın uygun vakitlerinde evlerine bırakıyoruz. Tüm hayır sahiplerine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA