SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Mehmet Akif’i daha yakından tanımak isteyenler için büyük bir fırsat

Bu biyografi 09 Nisan 2021 - 20:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gönüllere Sürgün Şair: Mehmet Akif kitapçılarda yerini aldı

Yazar Siyami Boylu’nun kaleme aldığı ‘Gönüllere Sürgün Şair Mehmet Akif’ adlı kitap Çağaloğlu Yayınevi tarafından çıkarıldı.

Her çağda, her ülkede yaşayan ve dünyadan göçen yüzlerce şair vardır ancak milletinin bağrına bastığı, bayraklaştırdığı, yücelttiği şairlere çok fazla rastlamak mümkün değildir. Büyük şair Mehmet Akif, insanımızın öteden beri sevdiği, minnet duyduğu, yakından tanıdıkça daha büyük bir içtenlikle bağrına mümtaz bir şahsiyet. Akif yalnızca şair, sanatkar, düşünür değil aynı zamanda büyük bir gönül insanı.

Daha önce “Akif’ten Gençlere Öyküler” adlı çalışması ile kitapseverlerin ilgisini çeken Siyami Boylu’nun, “Gönüllere Sürgün Şair: Mehmet Akif” adlı eseri Akif’i biraz daha yakından tanımak  isteyenler için büyük bir fırsat.  Cağaloğlu Yayınevi tarafından basılan eser, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı’na armağan düşüncesiyle hazırlanmış. Kitapta Türk edebiyatı ve düşünce tarihinin önemli isimlerinin Akif hakkında kaleme aldığı yazılara yer veriliyor. hem de ilim ve kalem, gönül ve ruh erbaplarının  çağlayan gönüllerinden dinlemek isteyenler için güzel bir imkan sunuyor.

Samimî, edebî ve insani üsluplarlaS ezai Karakoç’tan Nurettin Topçu’ya, Eşref Edip’ten Hilmi Yücebaş’a kadar gönül dünyamızda yeri olan pek çok yazarın yanı sıra eserde Akif’le ilgili hatıralar, nükteler de bir bütünlük içinde okura sunuluyor. İstiklal Marşı Şairini, bizzat şairin dostlarından ve onun fikirlerini anlayabilmiş müstesna kalemlerden okumak isteyenler için samimi bir kaynak ve İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı’na mütevazı bir katkı Siyami Boylu’nun çalışması. Kendi gönlünde Akif’i, fikirlerini, hislerini, duruşunu arayanların bir solukta okuyabileceği bir eser “Gönüllere Sürgün Şair: Mehmet Akif”.

Kitap Adı: Gönüllere Sürgün Şair: Mehmet Akif

Yazar: Siyami Boylu

Yayınevi: Cağaloğlu Yayınevi

Bilgi-İrtibat: www.cagalogluyayinevi.com.tr

info@cagalogluyayinevi.com.tr

Tel: 0212 514 81 58

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA