SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Yol Açma Ekipleri 7/24 Sahada Çalışıyor

Bu biyografi 19 Ocak 2021 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yol Açma Ekipleri 7/24 Sahada Çalışıyor

Sivas’ta yoğun kar yağışının ardından kapanan yolların ulaşıma açılması için yol açma ekipleri, 7/24 çalışmalarını sahada aralıksız sürdürürken, Bin Personel, 525 Adet Araç’ta sahada görev alıyor.

Sivas Valisi Salih Ayhan, karla mücadele çalışmalarını ve yollardaki son durumu yerinde incelemek üzere ilimiz merkeze bağlı Yıldız -Yakupoğlan bölgesine gitti.

-Vali Salih Ayhan, Karla Mücadele Ekiplerine Helva ve Çay İkram Etti

Vali Salih Ayhan,  sahada görev alan işçiler ile bir araya gelerek, onlara helva ve çay ikram etti. Görev alan personele kazasız-belasız kış sezonu dileyen Vali Ayhan, il genelinde devam eden yol açma çalışmalarıyla ilgili de İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Burak Caner’den bilgi aldı.

Vali Ayhan, yaptığı açıklamada; il genelinde etkili olan kar yağışı sonrası yol açma ekiplerinin çalışmalarına hız verdiğini ifade ederek, vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için ekiplerin 24 saat süreyle kesintisiz olarak çalıştığını söyledi.

-Bin Personel, 525 Adet Araç Sahada Görev Alıyor

Karayolları, İl Özel İdaresi ve Belediye ekiplerinin şehir merkezi ve yollarda yaşanabilecek olası sıkıntılar için her türlü tedbiri aldığını anlatan Vali Salih Ayhan, her üç kurumun toplam araç sayısının 525 adet olduğunu ve personel sayısının da bin civarında olduğunu söyledi. Geniş bir coğrafyaya hizmet ettiklerine dikkat çeken Vali Salih Ayhan, vatandaşın yaşam kalitesinin sekteye uğramaması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Karayolu ağında kapalı her hangi bir yol bulunmadığını dile getiren Vali Salih Ayhan, “İl Özel İdaresi yol ağında yaklaşık 2 bin yerleşim yeri var. 177 adet kapalı yerleşim yeri vardı. Hepsi neredeyse ulaşıma açıldı. Diğer yandan İl genelinde 112, AFAD, ÇEDAŞ ve ilgili kurumlarımız da canla başla çalışarak vatandaşımızın hizmetinde.” dedi.

-Asılsız İhbarlardan Uzak Duralım

Kar temizleme ve yol açma çalışmalarının aksamaması için vatandaşların asılsız ihbarlardan uzak durmaları gerektiğine vurgu yapan Vali Salih Ayhan, “Yapılan asılsız bir ihbar, bizim bölgede yaptığımız çalışmalarımızın verimliliğini azaltıyor. Bu noktada, her yıl karşı karşıya kaldığımız sorunların yaşanmaması adına, asılsız ihbar yapanları tespit ederek cezai müeyyide uygulayacağız.” dedi.

-Kısıtlamada Zorunlu Olmadıkça Dışarı Çıkmayın

Kısıtlama sürecinde, vatandaşları zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmamaları konusunda uyaran Vali Salih Ayhan, “Meteorolojinin verilerine göre ilimizde birkaç gün daha yağış bekleniyor. Kar berekettir, rahmettir. Bizler hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Vatandaşımızın huzuru, yaşam kalitesi bizler için her zaman öncelikli olacak.” diye konuştu.

Programa, İl Jandarma Komutanı Albay İdris Tataroğlu ve  İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mevlüt Sosyal’da katıldı.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA