SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Belediyeden Hanelere Mutluluk

Bu biyografi 03 Ocak 2021 - 20:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi mutluluk dağıtmaya devam ediyor.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Minik hemşehrilerimizin yüzlerindeki tebessüm her şeye değer.” dedi.

Sivas Belediyesi çocuklar için 10 bin eve hediye paketi dağıttı.

Sevgi içeren mutluluk getiren 10 bin hediye paketi kısıtlama günlerinde Sivas Belediyesi tarafından tek tek dağıtıldı.

Sivas Belediyesi mutluluk dağıtmaya devam ediyor.

Sivas’ta, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 80 saat boyunca evlerde kalan çocukların daha kaliteli vakit geçirebilmeleri maksadıyla Sivas Belediyesi tarafından 10 bin aileye içinde hikaye kitabı, çikolata ve çeşitli eğlenceliklerin bulunduğu hediye kolileri dağıtıldı.

Yapılan dağıtımlara Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, Özbelsan A.Ş Genel Müdürü Ahmet Kuzu ve belediyeye bağlı ekipler katıldı.

Çocukları sevindiren Başkan Bilgin, yaptığı açıklamada, “Minik hemşehrilerimizin yüzlerindeki tebessüm her şeye değer. Kısıtlama döneminde ailelerin ve çocukların yüzünü güldürebilmek amacıyla böyle bir yol izleyerek hediye paketi dağıttık. Çok zor geçen 2020 yılını geride bıraktık. İnşallah 2021 yılı insanlık, ülkemiz, şehrimiz için sağlıklı, mutlu, huzurlu ve bereketli bir yıl olur.” dedi.

Geçtiğimiz haftalarda da yaklaşık 15 bin evi ziyaret ettiklerini ifade eden Başkan Bilgin, “Dünya olarak zor bir süreçten geçmekteyiz. Toplum sağlığı için devletimizin ve hükümetimizin aldığı tedbirlerin yanı sıra bizlerde evlerinde kalan hamşehrilerimizin yanındayız. Sağlıkları için evlerinde kalan vatandaşlarımıza ben teşekkür ediyorum. Bu zor süreçte çocuklarıyla evlerinde kalan hemşehrilerimizin kitap okuma alışkanlığını geliştirmek için çam sakızı çoban armağanı, manevi değeri yüksek hediyelerle onların yanında olmak istedik. Yeni yılın ilk günlerinde evleri ziyaret ederek, ailelere kitap ve çeşitli hediyeler veriyoruz. Belediye olarak amacımız büyük eserler yapıp ortaya çıkarmak. Şehrimizi geliştireceğiz, güzelleştireceğiz. Bunu yaparken de gönüllere dokunacağız. Ülke olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Devlet ve millet kaynaşmasının önemli olduğu bir dönemde biz de halkımızın yanında olduğumuzu göstermek adına her alanda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA