SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

‘2020 Yılı Projem Sivas’ ödül töreni gerçekleşti

Bu biyografi 18 Aralık 2020 - 0:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

‘2020 Yılı Projem Sivas’ ödül töreni gerçekleşti

Sivas’a Değer Katan Projeler Ödüllendirildi

Şehrin geleceğine yön vermek için kaymakamlıklar ve kurumlar tarafından ortaya konan yeni fikir ve projeler her alanda meyvesini vermeye başladı.

Bu kapsamda, ‘300 Fikir 300 Proje’ için hazırlanan projeler, düzenlenen törenle ödüle layık görüldü.

Sivas Valiliği öncülüğünde 2019 yılının sonlarına doğru “Her Şey Bir Fikir ile Başlar” sloganıyla başlatılan ‘300 Fikir 300 Proje’ kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerde hazırlanan 7 farklı kategoride ödül alan projeler, düzenlenen törenle sahibini buldu.

Sivas’ta, şehrin geleceğine yön vermek için kamu-kurum ve kuruluşları tarafından ortaya konan yeni fikir ve projeler her alanda meyvesini vermeye başladı. Sivas Valiliği Konferans Salonunda düzenlenen ‘2020 Yılı Projem Sivas’ ödül töreninde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas’ın gelişmesine, kalkınmasına ve sosyal farkındalık oluşturmaya yönelik yeni fikirlerle şekillenen projeleri, ilimize kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

-Örnek Projeler Ödüllendirildi

2019 yılının sonunda “Her şey bir fikir ile başlar” diyerek Sivas için ‘300 Fikir 300 Proje’ vizyonunu hayata geçirdiklerini anlatan Vali Salih Ayhan, “O zaman da ifade ettiğim gibi biz derdimizi ortaya koyduk; sizler bizim derdimize ortak oldunuz. Merkez ve 16 ilçemiz ile birlikte aynı anlayış ve hedef birlikteliği içerisinde bir yola çıktık. Bugün başladığımız bir işi nihayete erdirmenin mutluluğunuz yaşıyoruz.” dedi.

-700’e Yakın Proje Hazırlandı

Vali Ayhan,  kurumların standart faaliyetlerinin yanında, kurumsal dinamiklerini, işbirliklerini kullanarak, adeta toplumun kılcal damarlarına nüfuz edecek, küçük dokunuşlarla büyük etkiler yaratacak faaliyetler ortaya koymak istediklerini ifade ederek, “Şubat ayında sizlerden gelen 700’e yakın fikir ve proje ile yine bu salonda “Bismillah” demiştik. Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu salgın koşullarına rağmen projelerin büyük bir kısmının hayata geçmiş olmasını gerçekten çok önemsiyorum. Salgını bir bahane olarak görmek yerine, şartlara göre konum alabilen bir yönetim anlayışı ile süreci yönettiğiniz için her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

-Projelerle İyi Sonuçlar Elde Edildi

İlçeler ve merkez kurumlardan proje fikirlerini aldıktan sonra tüm projeleri SİVİS Proje Takip Sistemine yükleyerek, düzenli olarak takibini yaptıklarını kaydeden Vali Salih Ayhan, “Proje ilerleme raporları doğrultusunda değerlendirme toplantıları gerçekleştirdik. Bu projelerin her biri bizim için çok değerliydi. Üstâd Ahmet Hamdi Tanpınar’ın dediği gibi “Fikirler onları taşıyacak kudrette olduğumuz nispette bizimdirler.” Bu kudreti gösteren kişilerin başarıları takdir edildiği, karşılığı verildiği müddetçe daha iyi sonuçlar elde edilir ve başarıların devamı sağlanır düşüncesiyle projelerimizi kategoriler halinde ödüllendirdik. Ödül alan tüm kurum ve kuruluşlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Projelerimizin tümünün bütçelerinden çok daha büyük bir etki alanına sahip olduklarını özellikle söylemek isterim.” dedi.

-Projelerimiz Farkındalık Yaratan Projeler

Toplumun her kesimine dokunan; insana, doğaya dair çok güzel ve farkındalık yaratacak fikirlerin hayata geçmesinin herkesi mutlu ettiğini dile getiren Vali Salih Ayhan, “Bu projelerimizi 2021 yılında da devam ettireceğiz. Hayata geçirdiğimiz her proje, başlattığımız her program, inşa ettiğimiz her eser, bizi 2023 hedeflerimize bir adım daha yaklaştırmaya yöneliktir. İnanmak, başarmanın yarısıdır. Biz, 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza yürekten inanıyoruz. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Salih Ayhan’ın konuşmasının ardından ‘300 Fikir 300 Proje’ kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerde hazırlanan 7 farklı kategorideki projeler ödüllendirildi.

Programa Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Vali Yardımcıları Yeliz Yıldızhan, Yunus Emre Temel, Abdullah Koçak, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, ilçe kaymakamları, ödül almaya hak kazanan kamu, kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile proje koordinatörleri katıldı.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA