SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, 10 Kasım mesajı

Bu biyografi 09 Kasım 2020 - 17:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ,  10 Kasım mesajı

“Şükranla anıyorum”

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Cumhuriyetin kurucusu ve  istiklal mücadelesinin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Çetindağ, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajında “Atatürk sevgisi, hoşgörüsü ve bilgisi ile yok olmak üzere olan bir milleti tekrar ayağa kaldırmıştır. O zamanlar sömürgeci devletlerin ‘hasta adam’ olarak adlandırdıkları Osmanlı Devleti’nin küllerinden güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti kurmuştur” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir” sözünü anımsatan Çetindağ, “Bu söz halen üretim yapan, ekip biçen çiftçilerimizin övünç kaynağı olmaya devam etmektedir. Böyle bir lidere sahip olmanın ayrıcalığı ve onuru hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyüktür. Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayarak düşüncelerini yaşatmak bizlerin en büyük görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 82. yılında, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyorum” diye konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA