SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Kaymakamlar Toplantısı yapıldı

Bu biyografi 16 Ekim 2020 - 22:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ekim Ayı Kaymakamlar Toplantısı Yapıldı

Ekim ayı Kaymakamlar Toplantısı, Sivas Valisi Salih Ayhan’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Kaymakamlar ve kurum müdürlerinin katıldığı toplantıda, merkez ve ilçelerde devam eden projeler ile salgın sürecinin yönetimi ele alındı.

Vali Salih Ayhan, İlçelerdeki KÖYDES yatırımlarına, “Sivas’ta Yaşamak İçin Bir “Sürü” Nedenim Var” projesinin ilerlemesine, yüz yüze eğitimin kapsamının genişletilmesine ve Pandemi sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ziraat Bankası ile Sivas Valiliği arasında Sivas Merkez ve ilçelerinde yürütülecek olan “Köyümde Yaşamak İçin Bir “Sürü” Nedenim Var Projesi”nin protokolünün geçtiğimiz aylarda imzalanarak hayata geçtiğini ifade eden Vali Ayhan, “Proje Sözleşmeli Küçükbaş Üretim Modeli temelinde hazırlanarak uygulanacak. Ziraat Bankası şubeleri ile Tarımsal Üretime Dair Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi kullanılması teşvik edilerek ilin küçükbaş hayvan sayısının artırılması ve küçükbaş hayvancılık yapan işletmelerin hayvan sayılarını asgari 100 başa çıkarmak, 100 baş üzeri işletmelerde ise sürü büyütmek hedefimizdir.” dedi.

Bu projenin Sivas adına ve çiftçilerimiz için çok önemli olduğunu söyleyen Vali Ayhan, projenin başarıya ulaşması için gerekli tüm kolaylıkların sağlanacağını belirterek ilçe tarım müdürlüklerine önemli görevler düştüğünü dile getirdi.

Eğitimle ilgili tüm tedbirlerin alındığını ve hassasiyetle takip edilmesi gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, “İlçe milli eğitim müdürlerimiz sahada olsunlar, hiçbir ilçe müdürümüz makamında oturmasın, kaymakamlık olarak sizlerde fırsat buldukça okulları, EBA destek noktalarını ziyaret edin.” dedi.

-300 Fikir 300 Proje Çok Güzel Uygulanıyor

300 Fikir 300 Proje çalışmalarına çok güzel başlanılarak uygulandığını anlatan Vali Ayhan, ilçelerde uygulanan ve öne çıkan bazı projelere de ödüllendirilme yapılacağını söyledi.

Covid-19 salgını ile mücadelede kaymakamlara bazı talimatlarda bulunarak denetimlere kesintisiz devam edilmesi gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, “Gayretli çalışmalarınızdan dolayı size ve ekiplerinize teşekkür ediyorum.” dedi.

-Koyulhisar ve Sivas Seni Hayırla Yâd Edecektir.

Koyulhisar kaymakamlığı görevini ifa ederken İçişleri Kararnamesi ile Sivas Vali Yardımcılığı görevine atanan ve bu görevde iken de Kastamonu Taşköprü kaymakamlığına görevlendirilen Çağlar Partal için kaymakamlar toplantısının ardından veda programı düzenlendi.

Vali Yardımcısı Çağlar Partal’a kattığı hizmetlerden dolayı teşekkür eden Vali Salih Ayhan, “Koyulhisar ve Sivas, seni hayırla yâd edecektir. Ekip arkadaşlığın, inisiyatif alarak ortaya koyduğun yöneticilik yeteneklerinle verilen her görevi hakkıyla yerine getireceğine inanıyoruz. Allah, senin ve ailenin yolunu, bahtını açık etsin. Sivas’a iz bıraktın Taşköprü’de de önemli görevler yerine getireceğine inanıyoruz.” dedi.

Programa; Vali Salih Ayhan eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, il protokolü, ilçe kaymakamları ve eşleri katıldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA