SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

“Senin 15 Dakikan Başkasının Bir Ömrü Olsun”

Bu biyografi 29 Mayıs 2020 - 1:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul öncülüğünde; akademik, idari, işçi personelin ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte Kızılay tarafından başlatılan “Senin 15 Dakikan Başkasının Bir Ömrü Olsun” kampanyasına destek verildi.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen Kan Bağışı etkinliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Kul, Kızılay tarafından yürütülen ‘Senin 15 Dakikan Başkasının Bir Ömrü Olsun’ kampanyasına tüm akademik ve idari personelimizle, öğrencilerimizle destek vermek istedik. Bu kapsamda Türk Kızılay’ı Sivas Şubesi Kan Bağışı aracını Üniversitemiz yerleşke alanına davet ettik. Bu davete icabet ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yapılan her bağışın hem insanın kendi sağlığı hem de başkalarının hayatını kurtarmak açısından insani bir davranış olduğu düşüncesiyle hareket ediyor, etkinlikler düzenlemeye gayret ediyoruz. Bilhassa Koronavirüsle mücadele ettiğimiz bugünlerde kan stoklarının azalması hasebiyle, normal bir zamandan daha fazla önem arz eden bu tür destek ve iş birliğine daha çok ihtiyacımız olduğunu düşünerek herkesi gönüllü kan bağışı yapmaya davet ediyorum. 15 dakikamızı ayırarak insanların hayatını kurtarmaya âdeta şifa olmaya vesile olabiliriz” ifadelerine yer verdi.

Son olarak Rektör Prof. Dr. Mehmet KUL, kampanyaya destek veren akademik, idari personelimize ve öğrencilerimize de teşekkür etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA