SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Vali Ayhan, Yeni yılı Kahraman Mehmetçiklerimizle Karşıladı

Bu biyografi 02 Ocak 2021 - 9:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Salih Ayhan, Yeni yılı Kahraman Mehmetçiklerimizle Karşıladı

Sivas Valisi Salih Ayhan, 2020 yılının son gününde yeni yıl ziyaretleri gerçekleştirdi. 2021 yılını, İmranlı’da karakol ziyaretleri yaparak, askerlerimizle birlikte karşıladı.

Vali Salih Ayhan, ilk olarak Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü çalışanlarıyla bir araya geldi.  Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ile birlikte personelin yeni yılını kutlayan Vali Ayhan, zabıtanın toplum hayatında önemli bir işlevi fedakârca yerine getirmeye çalıştığını ifade ederek, teşkilatın yeni yılını kutladı.

-Ayhan Çiftinden Çocuk Evlerine Ziyaret

Vali Ayhan’ın bir sonraki ziyareti ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı çocuk evleri oldu. Valimiz Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, İl Müdürü Harun Tan’ın ev sahipliğinde çocukların yeni yılını kutlayarak, “Mutluluğunuz, hayalleriniz bizim için ayrı bir mana taşıyor. Yeniyıla hep birlikte yeni umutlarla giriyoruz” dedi.

-Şehit Ali Yüce Polis Merkezi Amirliğine Ziyaret

Ziyaretlerine Şehit Ali Yüce Polis Merkezi Amirliği ile devam eden Vali Salih Ayhan, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ile birlikte güvenlik güçleri il bir süre sohbet etti. Personelin yeni yılını kutlayan Vali Ayhan, “Vatandaşımızın huzuru ve güvenliği için yeni yılın ilk günlerinde de azim, özveri ve fedakarlık göstereceğiz” dedi.

-Vali Ayhan’ dan İtfaiye Çalışanlarına Teşekkür

Yılın son ziyaretlerinde Sivas Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne de uğrayan Vali Salih Ayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Kayhan Işık ile birlikte itfaiye çalışanlarının yeni yılını kutladı.  Vali Ayhan, 7 gün 24 saat, özverili ve fedakarlıkla görev yapan itfaiye teşkilatına kazasız-belasız çalışmalar diledi.

-Vali Ayhan Uygulama Noktalarına Uğradı

Valimiz Salih Ayhan, Sivas-Ankara Karayolu üzerinde yer alan uygulama noktasına da uğradı. Güvenlik güçleriyle bir araya gelen Vali Ayhan, trafik akışı ve asayiş durumu hakkında bilgi alarak, emniyet polislerin yeni yılını kutlayarak çeşitli ikramlarda bulundu.

-Yeni Yılda Kıymetli Büyüklerimiz de Unutulmadı

Her yaştan vatandaşımızla iletişimi en üst seviyede tutmaya hassasiyet gösteren Vali Salih Ayhan, yeni yılda büyüklerimizi unutmadı. Yenidoğan Mahallesinde ikamet eden Şerife Köse ve Kadriye Yıldız’ı hanelerinde ziyaret eden Vali Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, onlara sağlıklı bir ömürler diledi.

-PÖH Timleri Ödüllendirildi

Suriye’de görevini başarıyla tamamlayan ve bir süre önce ilimize dönen Sivas Özel Harekat Şube Müdürlüğü polisleri, Vali Salih Ayhan tarafından ‘Başarı Belgesi’ ile ödüllendirildi. PÖH Timlerinin yeni yılını da kutlayan Vali Ayhan, “Sizlerle gurur duyuyoruz.” dedi.

Programda, Özel Hareket Şube Müdürü Selahattin Koç, müdürlüğün faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. Vali Salih Ayhan, ülkemizin sınır bütünlüğü için her daim kahramanlık örneği gösteren Özel Harekat Polislerine teşekkür ederek, “Sizler her şeyin en iyisine layıksınız.” dedi.

-112 Acil Çağrı Merkezine Ziyaret

Vali Salih Ayhan, kısıtlamalar süresince yoğun bir mesai göstererek, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek olan 112 Acil Çağrı Merkezini de ziyaret etti. Görev başında olan jandarma ve emniyet personelinin de telsizle yeni yılı kutlayan Vali Ayhan, herkese sağlıklı huzurlu ömürler diledi.

-Vali Ayhan’dan Jandarma Karakollarına Ziyaret

Vali Salih Ayhan’ın bir sonraki ziyareti ise 2200 rakımlı Kızıldağ’ın zirvesinde yer alan İmranlı Kızıldağ Jandarma Karakol Komutanlığı oldu. Kahraman Mehmetçiklerin yeni yılını tebrik eden Valim Salih Ayhan, askerlerimize hayırlı görevler temennisinde bulundu.

2021 yılını, İmranlı Bardaklı Jandarma Karakol Komutanlığında, Mehmetçiklerimiz ile birlikte karşılayan Vali Salih Ayhan, “Vatanımızın dört bir köşesinde huzurla yaşamayı sizlere borçluyuz.   Askerlerimiz, dün olduğu gibi bundan sonra da tarih yazmaya devam edecektir.” dedi.

-Vali Ayhan’dan Mehmetçiğimize Sürpriz

Vali Ayhan, karakol ziyaretinde İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’yu telefonla arayarak, Mehmetçiğimize sürpriz yaptı. Yeni yıla Van Belbuka Tepe Kalekol Üs Bölgesinde Mehmetçiklerimizle giren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sivas’ta görev yapan askerlerimizin yeni yılını kutladı.

-Uygulama Noktaları Denetlendi

2021 yılının ilk saatlerinde il genelindeki uygulama noktalarına da uğrayan Vali Salih Ayhan, güvenlik güçlerimizden denetimler hakkında bilgi aldı. Görev yapan polis ve jandarma ekiplerinin yeni yılını kutlayan Vali Ayhan, araç sürücülerine de hayırlı yolculuklar diledi.

Vali Salih Ayhan, yeni yılın son ziyaretini ise Medicana Hastanesine gerçekleştirdi. Saatler 00.02’yi gösterdiğinde, Mara ailesinin minik bebeği Hacer İkra dünyaya geldi. Aileyi tebrik eden Vali Ayhan, bebeğe ise sağlıklı ve hayırlı bir ömür diledi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA