SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

 “Zehir Ettiniz Bize Hayatı”

Bu biyografi 15 Temmuz 2022 - 13:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Demirçelik İşçisi, “Nerede bu devlet büyükleri, niye bize sahip çıkmıyorlar. 650 tane adam, pazara gidemiyoruz. Bayramımız bayram değil, bayramımız burnumuzdan geldi. Zehir ettiniz bize hayatı. İlgilenin artık bizimle yazık günahtır.” dedi.

 

Sivas Demirçelik Çalışanları fabrikanın 5 aydır çalışmadığını ve 5 aydır maaş alamadıklarını, 650 çalışan ile hiç kimsenin ilgilenmediğini sosyal medya üzerinden çekip yayınladıkları video ile duyurdular.

Sosyal medya Twitter üzerinden seslerini duyurmaya çalışan Sivas Demirçelik Çalışanları, paylaştıkları videoda yaşadıkları sıkıntıları şu şekilde ifade ettiler.

“DEMİRÇELİK İŞÇİSİ HİÇ KİMSE BİZİMLE İLGİLENMİYOR”

“Sivas Demirçelik çalışanları olarak bir yola başvurduk. Fabrikamız dört, beş aydır çalışmıyor. Maaş alamıyoruz. Büyüklerimiz sosyal medya hesabı açtılar. Oradan sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Yalnız ne bir milletvekili okuyor, ne bir vali okuyor, ne de bir devlet büyüğü okuyor. Hepsinin keyfi yerinde; kusura bakmayın büyüklerim ustalarım ben de böyle bir yola başvurdum. Video çekiyorum, video atıyorum bundan sonra. Silebiliniz engelleyebilirsiniz, ama ben sesimi bir şekilde duyuracağım. Az önce ev sahibi geldi evi boşalt diyor. Ben beş aydır maaş alamıyorum. Nerede bu devlet büyükleri, niye bize sahip çıkmıyorlar. Yani illa bir ateş yakıp dumanı ile mi geleceksiniz. Bunu mu istiyorsunuz. Delirdik biz yav. Yazık günah değil mi, 650 tane adam pazara gidemiyoruz. Bayramımız bayram değil, bayramımız burnumuzdan geldi. Zehir ettiniz bize hayatı. İlgilenin artık bizimle yazık günahtır” şeklinde videoda konuştu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA