SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Sosyal Medya Eğitimi Verildi

Bu biyografi 17 Haziran 2022 - 8:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ PARTİ Sivas İl Başkanlığı ‘Sosyal Medya Eğitimi ‘ gerçekleştirdi.

İYİ Parti Sivas İl Binasında gerçekleşen Temel düzeyde sosyal medya başlıklarının ele alındığı eğitimde; il ilçe yöneticileri ve partililer bir araya geldi.
Yaklaşık 80 dakika süren eğitimde genel anlamıyla KVKK , sosyal medya güvenliği , sosyal medya dili ve sosyal medya okuryazarlığı gibi konulara değinildi.

Eğitimi hazırlayan ve sunumunu gerçekleştiren İl Sosyal Medya Sorumlusu Çağrı Bal; ” Bu alanda bir eğitimin siyasal anlamda ilk adımı Sivas’ta atılmış oldu. Uzun yıllardır siyasetin içerisinde yer alan sosyal medya bugüne kadar hiç bir siyasi parti için eğitim konusu olmamıştı. Biz İYİ Parti olarak bu eğitimlere Türkiye’de öncü olmaya devam edeceğiz ,böyle bir uygulamanın başlangıç noktasının Sivas olması ve buna vesile olabilmek bizler için gurur verici. Sosyal medya’da geçirilen vakit nasıl fayda sağlar ,nasıl güvenli dolaşım sağlarız ve dolaşım halindeyken kanunlara uyarak nasıl hareket ederiz bunun farkına varmamız gerekiyor hazırladığımız eğitim bu konulara ışık olacak ” ifadelerine yer verdi.

Bal,” Eğitimde hukuksal konularda yol izlerken il yöneticimiz Av. Esengül YOLCU hanımda bizlere çokça destek oldu. “Mevzuata uygun bilinçli bir sosyal medya kullanıcısı olmak temennisiyle..” şeklinde konuştu.
İnteraktif eğitim sonunda katılımcılara katılım belgesi verildi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA