SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Belediyeden 500 Kitap Bağışı

Bu biyografi 15 Haziran 2022 - 19:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 Sivas Belediyesi tarafından Şems-i Sivasî İl Halk Kütüphanesi’ne 500 kitap bağışı yapıldı. Eğitici, öğretici, roman ve hikâyelerden oluşan kitapları kütüphaneye teslim eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Gençlerimiz yeter ki okusunlar, biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Bünyesindeki gençlik, kültür ve yaşam merkezleri ile millet kıraathanelerinde kitapseverler için kütüphane hizmeti sunan Sivas Belediyesi, okumayı teşvik etmek adına kentteki diğer kütüphanelere de kitap bağışı yaparak destek oluyor.

Bu anlamda Şems-i Sivasî İl Halk Kütüphanesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kütüphanenin ihtiyacı olan kitapları teslim ederek öğrencilerle sohbet etti.

Şems-i Sivasî İl Halk Kütüphanesi’nin Türkiye’nin en çok ziyaret edilen kütüphanelerinden biri olduğunu ifade eden Başkan Bilgin, “Gençlerimiz hem ders çalışmak hem de kitap okumak üzere yoğun bir şekilde burayı ziyaret ediyor. Biz de Sivas Belediyesi olarak kütüphanemizin ihtiyacı olan kitapları belirledik ve çocuklarımız ile gençlerimizi kitapla buluşturmak adına bağışta bulunduk. İnşallah önümüzdeki süreçte de gerek içerisinde bulunduğumuz kütüphanemiz, gerekse Belediyemiz marifetiyle mahallelere açmış olduğumuz kütüphaneleri gençlerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz. Gençlerimiz yeter ki okusunlar, her türlü kitapları onların emrine sunmaya hazırız. Önemli olan gençlerimizi, çocuklarımızı geleceğe iyi hazırlamak, onların kendini iyi yetiştirmesi noktasında alt yapı oluşturmak… Bu noktada da önümüzdeki dönemde açacağımız kütüphanelerimiz bu boşluğu dolduracak. Gençlerimize iyi tatiller diliyorum. Yeni sezonda daha farklı projeler ile kendilerini karşılamaya hazırız” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e; Başkan Yardımcısı Ahmet Duman, İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ve Kütüphane Müdürü Serhan Kaburcuk da eşlik etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA