SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Şehri Tanıtmak Kadar Sosyal Sorumluluklarda Önemli”

Bu biyografi 01 Haziran 2022 - 18:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Şehri Tanıtmak Kadar Sosyal Sorumluluklarda Önemli”

Sivas Turizm Derneği, Sivas’ın tanıtımına katkı sunmak kadar çeşitli sosyal sorumlulukları da yerine getirmek adına kumaş dağıtmaya devam ediyor.

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar ve Yönetim Kurulu Çetin Etem Gölbaşı, Orhan Sağcı ile birlikte Sivas İl Müftülüğü Hanımlar Gençlik Merkezi Genç Atölyesine ihtiyaç sahibi ailelere Genç Atölyesinde görevli usta öğretici ve stajyerlerin bura hediye edilen kumaşları işleyerek ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına verilmek üzere kumaş hediye ettiler.

Sivas’ın tanıtımına katkı sunmak kadar çeşitli sosyal sorumlulukları da kendisine ilke edinen Sivas Turizm Derneği, şehirde kurumlar bünyesinde yer alan atölyelerde kullanılmak üzere kumaş tedarik ederek hediye etmeye devam ediyor.

Kurum merkezlerinde yer alan atölyelerde hediye edilen kumaşlar burada işlenerek toplumda ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına elbise, pantolon gibi ihtiyaçları karşılamak adına işlenerek dağılmak için Sivas İl Müftülüğü Hanımlar Gençlik Merkezi Genç Atölyesine Sivas Turizm Derneği tarafından teslim edildi.

Sivas Turizm Derneği Başkanı Gazeteci Hakan Bakar ve Yönetim Kurulu Çetin Etem Gölbaşı, Orhan Sağcı, “bizler bu işler için birer aracıyız. Eksik olan ne varsa bir nebze olsun tamamlamaya çalışıyoruz. Kadınların atölyelerde işleyerek bu kumaşlardan çocuklara çok güzel elbiseler olacağına inanıyorum. Önemli olan burada hem kadınlarımızın bu gibi atölyeler sayesinde sosyalleşmesi hem de hünerli elleri ile derneğimiz tarafından tedarik edilen kumaşların burada işlenmesi çok iyi. Ben sayın Sivas İl Müftümüz Remzi Pehlivan’a ve Sivas İl Müftülüğü Hanımlar Gençlik Merkezi Genç Atölyesinde görev alan herkese teşekkür ediyorum. Bizler kumaşları teslim ettik artık gerisi burada atölyede bulunan kardeşlerimizin yetenekli ellerine kaldı. Kumaşlardan birçok çocuğumuzun üzerine elbiseler hazırlanacak. Çocukların mutluluğu her şeye değer. Ayrıca, Sivas Turizm Derneği olarak bizlerde Gölbaşı Tekstil Triko sahibi Sivaslı iş adamı Sayın Mehmet Gölbaşı ’ya kumaş desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. ” ifadelerini kullandı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA