SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Bunun Adı Hizmet Değildir Olsa Olsa İhanettir”

Bu biyografi 18 Mayıs 2022 - 8:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Karasu, “Cumhuriyetin kuruluş tarihinden bugüne kadar ne kadar kurulan fabrika varsa yok pahasına peşkeş çekerek sattınız.  Yandaşınızı yoldaşınızı 20 yıldır doyuramadık, doymak bilmez muhterissiniz o kadar aç gözlüsünüz ki, ülkenin bırakın 7 milyon gencini doğmamış çocuklarımızın geleceğini çaldınız. Birde utanmadan çıkmış Atatürk havalanını yıkmakla gurur duyuyorsunuz. Üstelik yıktığınız havalanının ödülü tescilli iken, yaptığınız hava alanlarının raporları ortadayken, bunun adı hizmet değildir olsa olsa ihanettir.”dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un İstanbul Atatürk Havalimanı’yla ilgili yaptığı açıklamalara İYİ Parti Sivas İl Başkanı Volkan Karasu’dan tepki.

Başkan Karasu, yaptığı açıklamasının başında Bakan Kurum’un açıklamalarını hatırlattı, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Atatürk Havalimanı’yla ilgili şunları söyledi: “Devrimcilik diyorlar, Türkiye’nin en değerli yerlerini milletimize armağan ettik. Stadyumları taşıdık, burayı da milletimizin hizmetine açtık. Yürüme mesafesindeki alanları milletimize açtık. En önemli devrimcilik budur, halkçılık ise milletin gönlüne girmektir.”diye Bakan Kurum’un sözlerini hatırlatan Başkan Karasu, ” Evet sayın bakan bu yaptığınız KARŞI DEVRİM,diyerek şunları ifade etti. ”
“Sizin bu yaptığınızı devrim olarak nitelenebilir doğrudur , bunun adı karşı devrimdim , Cumhuriyetin kuruluş tarihinden bugüne kadar ne kadar kurulan fabrika varsa yok pahasına peşkeş çekerek sattınız .Yandaşınızı yoldaşınızı 20 yıldır doyuramadık , doymak bilmez muhterissiniz o kadar aç gözlüsünüz ki , ülkenin bırakın 7 milyon gencini doğmamış çocuklarımızın geleceğini çaldınız. Birde utanmadan çıkmış Atatürk havalanını yıkmakla gurur duyuyorsunuz üstelik yıktığınız havalanının ödülü tescilli iken , yaptığınız hava alanlarının raporları ortadayken, bunun adı hizmet değildir olsa olsa ihanettir. İstanbul Atatürk Havalimanı, Skytrax tarafından “En İyi Havalimanı” ödülüne layık görüldü. Atatürk Havalimanı, İngiltere merkezli araştırma grubu Skytrax tarafından yapılan araştırmalar sonucunda, “Dünyanın En İyi Havalimanları Ödülleri, 2010” kapsamında Güney Avrupa`nın “En İyi Havalimanı” unvanını almaya hak kazanırken yeni yapılan hava alanına verilen “TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu (İKK) raporu, proje alanının doğrudan deniz üzerinden gelen rüzgarlara açık olduğu uyarısını yaparak, uçuş için uçağın gelen rüzgarı önden alması gerektiğini, yandan ya da arkadan almasının tehlike olduğuna dikkat çekmektedir. Nitekim İTÜ Uzay ve Uçak Mühendisliği Fakültesi Meteoroloji Bölümünden Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu da uçakların rüzgara karşı kalkıp, rüzgara karşı inmeleri gerektiğini oysa 3.Havalimanı’ndaki pistlerin hâkim rüzgarların yönleri dikkate alınmadan inşa edildiğini ifade etmektedir. 3. Havalimanı’nın Kuzey-Güney ve Doğu-Batı doğrultulu pistleri, Kuzeybatı ve Kuzeydoğu yönünden esen ve kentin iki ana rüzgarı olan Lodos ve Poyraz rüzgarlarını yandan almaktadır. Dolayısıyla, yandan rüzgâr alan uçakların yağmurlu ve fırtınalı havalarda iniş yaparken kanat katlanması ve türbülans ile savrulmaları muhtemeldir. Sayılan nedenlerden dolayı Türk Hava Kurumu Teknik Birimi’nin projeye onay vermediği bilinmektedir.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA