SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

e-kart uygulamasında Sivas Pilot Bölge Seçildi

Bu biyografi 13 Mayıs 2022 - 12:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Dursun, “iş ve işlemlerimizin hızlandırılması, esnaf ve sanatkarlarımıza daha kolay bir şekilde kredi kullandırma noktasında e-kart (kredi kartı okuma) uygulamasına geçmiş bulunmaktayız.” dedi.

Sivas 27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi aylık bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Sivas 27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun, başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda TESKOMB tarafından Türkiye genelinde pilot bölge olarak seçilen Sivas’ta kredi kartı okuma uygulamasına başlandığı müjdesi verildi.

İlçe kooperatifi başkanlarının katıldığı aylık değerlendirme toplantısında bir konuşma yapan Sivas 27. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mesut Dursun, “Dünya değişti, esnaflık şartları değişti, teknoloji değişti. Bizde bu teknolojiyi yakından takip etmeye çalışıyoruz. Teknolojide yaşanan gelişmelere ve yeniliklere her zaman ayak uydurmak zorundayız. Bu kapsamda iş ve işlemlerimizin hızlandırılması, esnaf ve sanatkarlarımıza daha kolay bir şekilde kredi kullandırma noktasında e-kart (kredi kartı okuma) uygulamasına geçmiş bulunmaktayız. Türkiye genelinde ilk olarak Sivas 27. Bölge Birliğimizin pilot bölge olarak belirlendiği projemiz ile esnafımız kooperatifimize gelmeden personellerimize ulaşarak kredi kartı ile sistem üzerinden borcunu ödeyebiliyor. Bu uygulama ile hem esnaf ve sanatkarlarımızın zaman kaybını ortadan kaldırmış oluyoruz, hem de ödeme konusunda kolaylık sağlıyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımız dükkanını kapatmadan bir telefonla bize ulaşıyor ve işlemlerini anında halledebiliyor. Ayrıca KEP uygulamasına da geçerek e-devlet üzerinden rehin, ipotek çözümlerini yapmaya başladık. Araç rehinleri ve ipoteklerde de esnafımızın kooperatiflerimize gelmeden, imza atmadan işlemlerini yapıyor ve zaman kaybını tamamen ortadan kaldırmış oluyoruz. Kırtasiyeyi azaltmak için ilçe kooperatiflerimiz ile mail adreslerimizden yazışıyoruz. Bilgi ve belgelerimizi TESKOMB’un sistemine yüklemek için yeni bir cihaz satın aldık. Bu sistem sayesinden de iş ve işlemlerimizi hızlandırdık. Sivas Bölge Birliği olarak Sivas merkez ve ilçelerimizdeki esnaf ve sanatkarlarımıza en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA