SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Zara Balı Tescillendi

Bu biyografi 30 Nisan 2022 - 10:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Şimşek, “Zara Sac Ekmeğinin ardından, İlçemizin ve odamızın ikinci coğrafi işareti olan Zara Balı markasını da Zara’mıza kazandırarak Zara Balı da Tescillenmiş oldu.” dedi.

Zara Ziraat Odası Başkanlığı tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılan başvuru sonucunda, Zara Balı markası, Zara ilçesinin coğrafi işaretli ürünü olarak tescillendi.

Zara Balı, ilçemizin ikinci coğrafi işaretli ürünü oldu diyen, Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, “İlçemizin tarım ve hayvancılığına katkı sunabilmek, üreticilerimizin yanında olabilmek amacıyla her zaman sahada olduk. İlçemizin kazanımları, üreticimizin kazanımları önceliğimizdir. Bu vesileyle ilk coğrafi işaretimiz olan Zara Sac Ekmeğinin ardından, İlçemizin ve odamızın ikinci coğrafi işareti olan Zara Balı markasını Zara’mıza kazandırdık. Her şeyden önce markamız Zara’nın markasıdır. Bu bilinçle Zara Kaymakamlığı, Zara İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Zara Ziraat Odası Başkanlığı, Zara İlçesi Bal Üreticileri Birliği ve Zara Tarım Kredi Kooperatifi komisyonunda Zara Balımızın gelişimi, arıcımızın kalkınması amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” İfadelerini kullandı.

Yaklaşık bir buçuk yılda tescil işleminin gerçekleştiğini ifade eden Başkan Şimşek, “27.11.2020 tarihinde ilk müracaatımızın yapılmasından bugüne, tescil işlemlerinin gerçekleşmesinde emeği geçen Oda Genel Sekreterimiz Zikri Bedir’e ve bu süreçte danışmanlık görevini üstlenen İbrahim Özel’e teşekkürlerimizi sunarım” diye konuştu.

Zara Balının Faydalarından Tespit Edilen Yararları Şu Şekilde.

Ömrü uzatır
Stresi giderir
Hafızayı güçlendirir
Mide yanmalarında ve ülser tedavisinde şifa kaynağıdır
Hazımsızlığı giderir
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Karın ağrılarını giderir
Kalp hastalıklarına iyi gelir
Akut Böbrek İltihabı tedavisinde kullanılır

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA