SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

TİMBİR Sorun ve Çözüm Önerileri İçin Bir Araya Geldi

Bu biyografi 18 Nisan 2022 - 0:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnternet medyasının kapasitesinin ve kalitesinin artırılması projesi kapsamında TİMBİR yönetimi ve üyeleri zoom üzerinden toplantıda bir araya geldi.

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Başkanlığında Zoom üzerinden, İnternet medyasının kapasitesinin ve kalitesinin artırılması projesi kapsamında Sorunlar ve Çözüm Önerilerinin ilgililere iletilmesi yönünde toplantı gerçekleşti.

TİMBİR olarak İnternet Medyasının kapasitesini ve kalitesinin artırılması yönünde sorun ve çözümler hakkında fikirlerin aktarıldığı toplantıda TİMBİR Başkanı Süleyman Basa, zoom üzerinden gerçekleşen toplanın açılış konuşmasında internet haberciliğinin yasal bir sürece bağlanması yönünde yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.

Başkan Basa, “TİMBİR dijital dünyada 800’yüzün üzerinde üyesi ile güçlü bir aile. Tabi bizler hep birlikte atacağımız adımlar ile internet haberciliğinin daha kaliteli olması için adımlar atmak için bir aradayız. Yaptığımız işin yasal bir dayanağa bağlanması için çalışmalarımız sürüyor. İnternet haberciliğini yapacak kişilerin mutlaka yasal bir sürece dayanması gerektiğinden yanayız. ” ifadelerine yer verdi.

Türk İnternet Medya Birliği Kuruluş Komitesi Başkanı Nizamettin Bilici, ise gerçekleşen toplantının devamının olacağını söyleyerek, “zoom üzerinden yaptığımız toplantı fikir alışverişi yapacağımız bir başlangıç toplantısı oldu. Tabi ilerde yine bir arada olacağız. Önemli olan bu güçlü birlikteliği daha ileriye götürerek hep birlikte hareket etmektir. Birlik haber org adı altında ortak paydada kullanacağımız haber sitemizde yayında.” ifadelerine yer verdi.

Katılımcıların zoom üzerinden fikirlerini söylediği toplantıda üyeler internet haberciliğinin daha iyi yerlere gelebilmesi için her üye kendine has duygu ve düşüncelerini iletti.

Zoom üzerinden gerçekleşen toplantıda TİMBİR üyesi www.medyanethaber.com ve www.sivastanhaber.com yönetim kurulu başkanı Gazeteci Hakan Bakar, “birlikten kuvvet doğar mantığıyla hareket etmek çok önemli. İnternet üzerinden dijital bir dünya içerisinde hepimiz işimizi en iyi şekilde yapmaya devam ediyoruz. TİMBİR üyelerinin ortak yönde hareket etmesiyle haber sitelerine toplu reklam çalışması yapılması ve hepimizin birbirinden faydalanacağı bir haber ağı sistemi ile daha fazla kitleye ulaşılacağı yönünde adımların atılmasının faydalı olacağı yönünde fikirlerimi belirtmek isterim. Toplantının gerçekleşmesinde emeği olan başkanlarımız Süleyman Basa, Nizamettin Bilici Başkanımıza ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantı ilerleyen aylarda yeniden bir araya gelmek adına son buldu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA