SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“TÜRASAŞ Tam Donanımlı Çalışmalı”

Bu biyografi 16 Nisan 2022 - 20:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Peker, “Sivas’taki işsizliğin çözümü TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğüdür. Yük Vagonu imal ve tamirat İşi verildiği takdirde 2000 kişiye iş alanı açılacaktır.” dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, Sivas’ta TÜRESAŞ’ın tam donanımlı çalışması gerektiğini söyledi.

TÜRESAŞ hakkında açıklama yapan Başkan Peker, şunları söyledi. “Geçtiğimiz günlerde TÜRASAŞ Sivas Bölge Müdürlüğünde 100 adet imal edilecek Sggmrs tipi Platform vagonların 10 adedi teslim edilmiştir. Defalarca söyledik şimdide söylüyoruz; İstisnasız Yük vagonu imali ve tamiratının yapım merkezi Sivas TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü’dür Siyasilerimiz gerekli desteği vermesi halinde bu rakamlar 500’e 1000’e çıkacaktır. Yeter ki destek verilsin. Özel Sektör asla TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğünün yaptığı kalitede vagon üretimini yapamaz. Çünkü yeterli ekipmanı deneyimli personeli ve amortismanı vardır. TÜRASAŞ’ın tarihinde 2000 Vagon imalatı vardır. İsteyen kayıtlara bakabilir. 400 bin m2 Toplam alanı 110 bin metre’ kare kapalı alana sahip olan alanında başka bir Kurum yoktur. Bu bağlamda TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğünün İşçisine Memuruna ve Tüm çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü Sivas’ın can damarıdır. Bu damarı kimsenin kesmesine izin vermeyeceğiz diyen Bakan Peker açıklamasına şu şekilde devam etti. “Ulaştırma Bakanlığından ricamız TCDD’nin Tamir ve İmal edilecek Vagonların TÜRASAŞ’a verilmesidir. Kurumu Küçülterek atıl duruma düşürerek Sivas’a en büyük zarar verilir. Ulaştırma Bakanlığına Bölge Müdürlüğünün Tekrar Genel Müdürlüğe dönüştürülmesi için acilen çalışma başlatılması gerektiği noktasına fikir ve önerilerimizi yazılı olarak istemiş bulunmaktayız. Ayrıca Sayın bakandan Randevu talep ederek konuyu brifing şeklinde gözler önüne sereceğiz Tüm siyasilerimiz bütün işlerini bir kenara bir süre bırakarak TÜRASAŞ’a destek olmaya davet ediyoruz. İşsizliğin Tüm ülkemizde kangren olduğu gibi Sivas’ta da olduğu bir gerçektir. Sivas’taki işsizliğin çözümü TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğüdür. Yük Vagonu imal ve tamirat İşi yerildiği takdirde 2000 kişiye iş alanı açılacaktır. Şu anda Sivas Piyasasına 15 milyon TL sıcak para akıtan Kurumu lütfen el birliği ile destekleyelim. TÜRASAŞ biterse Sivas valisi olan Köy olur. TÜRASAŞ’ı kimse bitiremez, buna asla izin vermeyiz.” şeklinde ifade etti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA