SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Çetindağ: Destek ödemeleri çiftçimize hayırlı olsun

Bu biyografi 16 Nisan 2022 - 20:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; Sivas’ta 2021 yılı mazot gübre desteklemesi ek girdi desteği ödemeleri kapsamında 26 bin 220 çiftçiye 130 milyon 200 bin lira destek ödeneceğini açıkladı.

Ek destek ödemelerinin çiftçilerin bir nebze de olsa rahatlamasına vesile olacağını ifade eden Çetindağ, emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Çetindağ; “Mazot ve gübre fiyatlarındaki artış karşısında hükümet, tarımsal destek bütçesinde artışa gitmişti. Tarımsal destek bütçesine konulan ilave destek; buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale ürünlerinde bir defaya mahsus olmak üzere dekara 50 lira ek girdi desteği olarak çiftçimize ödenecekti. Bu konuda sevindirici haber Tarım ve Orman Bakanlığımızdan geldi. İlimizde 2021 yılı mazot gübre desteklemesi ek girdi desteği ödemeleri kapsamında 26 bin 220 çiftçimize toplam 130 milyon 200 bin lira destek ödemesi gerçekleştirilecek. TC kimlik numarasının son hanesi 0-2-4 olan çiftçilerimizin hesaplarına 15 Nisan’dan itibaren ödemeleri yatırılmaya başlandı. TC kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 olanlara ise 22 Nisan’da saat 18.00’den sonra ödemeleri gerçekleştirilecek. İlimize 130 milyon lira para girişi sağlanacak. Bu da ilimiz açısından sevindirici” dedi.

Pandemi döneminde tarımın öneminin daha fazla anlaşıldığını anımsatan Çetindağ; “Bize yeter ki destek verilsin biz çiftçiler olarak üretmeye, ekilmedik bir karış toprak bırakmamaya hazırız. İnşallah el birliğiyle üreterek ülkemizi doyurmaya, insanımızı kimseye muhtaç etmemeye devam edeceğiz. Bu vesileyle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişci’ye ve çiftçilerimizin taleplerini dile getiren Sayın Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanımız Şemsi Bayraktar’a teşekkür ediyorum. Destek ödemeleri çiftçimize hayırlı olsun” dedi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA