SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Borsacılık Belge Vermek, Tescil Yapmaktan İbaret Değil”

Bu biyografi 16 Nisan 2022 - 22:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Hastaoğlu, “Bizler artık Borsacılığın belge vermekten, tescil yapmaktan ibaret olmadığını biliyoruz.” dedi.

Sivas Ticaret Borsası’ndan Geleneksel İftar Programı

Sivas Ticaret Borsası tarafından üyelerine yönelik her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı il merkezindeki üyelerin yoğun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen iftar programına Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, SİVTAŞ Genel Müdürü Hakan Bozbıyık, Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu, Meclis Başkanı İhsan Aksoy, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve il merkezinde bulunan borsa üyeleri katıldı.

İftar sonrası konuşma yapan Başkan Hastaoğlu, “Borsamızın geleneksel olarak her yıl düzenlediği iftar programına katıldığınız ve bizleri yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. İftar sofraları, tüm insanlar arasında kardeşlik ve dostluğun gelişmesine, birliğimizin güçlenmesine vesile olan çok önemli buluşma mekânlarıdır. Pandemi dolayısıyla iki yıldır iftar programlarına ara vermiştik. Bugün ise burada siz değerli üyelerimiz ile iftar programında bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyuyorum.

Borsamız üye memnuniyetini temel alarak 2014 yılında Kalite Yönetim Sistemleri Belgesini almış ve 2015 yılında Akredite Borsa olmuştur. Bizler artık Borsacılığın belge vermekten, tescil yapmaktan ibaret olmadığını biliyoruz. Bu bilinç ve anlayışla Sivas Ticaret Borsası olarak Sivas’ımızın ve İlçelerimizin bugünü ve geleceği hakkında etkin, verimli ve yapıcı kararlar alarak projeler üretmekteyiz.

Borsamız üyelerine, Merkez Hizmet Binası başta olmak üzere, Konferans Salonu, Buğday Pazarı Tescil Bürosu, Şarkışla, Gürün, Suşehri ve Kangal ilçelerindeki temsilciliklerle birlikte Yetkili sınıflandırıcı şirketimizde 17 Mühendis personelle Gıda ve Tarımsal Ürünler Analiz Laboratuvarında da hizmet vermekteyiz. 2019 yılında Yetkili Sınıflandırıcı Belgesini aldığımız Laboratuvarımızın yenilenmesi adına, Sivas Ticaret Borsası Laboratuvarının Teknolojisinin Yenilenmesi ve Verimliliğinin Artırılması” Projesi ile ORAN Kalkınma Ajansı’ndan 660 Bin TL’si hibe olmak üzere 1 Milyon TL’nin üzerinde harcama yaparak tüm teknolojisini yeniledik. Projemize Valimiz Salih Ayhan ve ORAN Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulunun büyük destekleri oldu. Valimize ve ORAN Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ediyorum.

Borsamız Laboratuvarında; Tahıl ve Tahıl Ürünleri, Baklagiller, Et ve Et Ürünleri, Süt Ürünleri, Yem ve Bal analizi yapılmaktadır. Kovalı mevkiinde yapımı biten Hayvan Pazarını Belediyemiz tarafından işletilecek. Hava şartlarından dolayı açılışı ertelenen Hayvan Pazarımız yakın zamanda da açılacak ve siz kıymetli üyelerimize hizmet vermeye başlayacak. Darısı Ot Borsası Projemize. Kaba Yem ve Ot Borsasının yer tahsis çalışmaları başladı. Yer tahsisi ve devir işlemi bitince en kısa zamanda o projeye de başlayacağız inşallah.

İlimiz adına gerçekleştirdiğimiz bir diğer çalışmamız ise Sivas Pastırmasının coğrafi işaret tescil başvurusunun borsamız tarafından yapılması.  Sivas’a has eşsiz bir ürün olan Sivas Pastırmasını markalaştıracağız. Lezzetini Sivas’ta yetiştirilen büyükbaş hayvan etinden, Sivas tuzundan ve çemeninden alan Sivas pastırması için 2 yıl önce Türk Patent ve Marka Kurumu’na tescil başvurusunda bulunduk. Gerekli incelemeler tamamlandı ve şu an da itiraz süresinin dolmasını bekliyoruz. Böylelikle coğrafi işaretli ürünler arasına Sivas Pastırması da katılmış olacak. Zeron Buğdayı, Sivas Sucuğu, Sivas Fırın Kellesi, Sivas Fırın Pöçük ve Sivas Tuzu’nun tescili içinde başvurumuzu yaptık. İnşallah bu ürünlerimizde coğrafi işaretli ürünler arasına katılmış olacak.

Mübarek Ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum. Düzenlemiş olduğumuz iftar programına katılımlarınızdan dolayı sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

İftar programı yapılan dua ile son buldu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA