SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Sivas’ta Anket Sonuçları Düşündürücü Çıktı

Bu biyografi 13 Nisan 2022 - 10:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençler Sivas’ta etkinlikleri beğenmiyor, kendilerini şanssız hissediyor, hükümetin Sivas’a verdiği desteği yetersiz buluyor, Sivas’ta spor tesislerinin hiçbirinden faydalanmadıklarını söylüyorlar.

Sivas Sosyal Araştırmalar Merkezi Sivas’ta iki bin kişi üzerinde yapmış olduğu anket çalışmaları geçerlilik ve güvenilirlik testlerinden geçen 1925 anketin sonuçlarını açıkladı.

 

Geçtiğimiz günlerde Sivas’ta yüz yüze yapılan 2022 Sivas Gençlik Araştırmasına Göre, Sivas’ta gençlerin Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi tarafından yapılan etkinliklerden memnun olmadığı, her 3 gençten 1’inin Sivas’ta yaşadığı için kendini şanssız hissettiği ve merkezi hükümetin Sivas’a desteğinin yetersiz olduğu sonuçları ortaya çıktı.

2022 Sivas Gençlik Araştırmasına Göre, “Her 3 gençten 1’i Sivas’ta yaşadığı için kendini şanssız hissettiğini ifade ederken, 15-19 yaş aralığında bu oranın daha yüksek olduğu gözlendi. Yine Gençlerin yarısı merkezi hükümetin Sivas’a desteğinin yetersiz olduğunu düşünürken, Gençlerin yarısından fazlası ise şehirdeki spor tesislerinin hiçbirinden faydalanmadığını söyledi. Yine Sivas’ta her 3 gençten 1’nin ise kütüphaneden faydalandığı görülürken, her 4 gençten 1’inin de müzelerden faydalandığı sonuçları ortaya çıkarken, Yine gençlerin %8.6 Sivas’ı güvensiz bir şehir olarak değerlendirdi.

Ayrıca yapılan 2022 Sivas Gençlik Araştırmasına Göre Gençlerin Yüzde 60’ı “Sivas Valiliği ve Sivas Belediyesi’nin” gençlere yönelik yaptığı etkinlikleri başarısız bulduğu ve yaş düzeyi yükseldikçe beğeni oranının daha da düştüğü sonuçları otaya çıktı.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA