SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

İLBEYLİLER İFTARDA BULUŞTU

Bu biyografi 10 Nisan 2022 - 17:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İLBEYLİLER İFTARDA BULUŞTU
İlbeyli Çevresini Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Karataş ve yönetim kurulu tarafından iftar programı düzenlendi.

Dernek üyelerinin yanı sıra il protokolü, parti il başkanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin de katıldığı programda birlik ve beraberlik mesajları verilerek Ramazan ayının hayırlara vesile olması temenni edildi.


İlbeyli Çevresini Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği, pandemi nedeniyle 2 yıldır ara verdiği geleneksel iftar programlarına normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte tekrar başladı.
Dernek yönetimi tarafından Hisar Düğün Salonunda düzenlenen iftar programına Vali Vekili Adil Nas, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Baro başkanı Fatih Sevim, Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan, Sivas Tapu Müdürü Nihat Ürkmez, Polis Okulu Müdürü Kadir Yırtar, Nuri Demirağ Organize Sanayi Müdürü Mustafa Beştepe, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sivas Şube Başkanı Salim Eminoğlu, Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Şoförler Odası Başkanı Şaban Yalman, Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ünal Karataş, Sivas Numune Hastanesi Başhekimi Dr. Mesut Acıöz, AK Parti İl Başkanı Hakan Aksu, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) İl Başkanı Serdar İnce ve il yönetim üyeleri, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Cemil Laçiner, Sivas Belediye eski Başkanı Sami Aydın, Sivas Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan, iş insanlarından Kaptan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Kaptan, Karaca Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca, STM Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Kurt, Marka Yönetim Kurulu Başkanı Halis Kaplan ve çok sayıda iş insanı, Belediye Meclis üyeleri Hatice Kurt, Osman Kuruçay ve Ferhat Karakaya, TÜMSİAD Sivas Şube Başkanı Mehmet Dolu, Tokatlılar Dernek Yönetim Üyeleri, Meraküm ve Çevresini Geliştirme Yardımlaşma Derneği Başkanı (MERDER) Faruk Poyraz, Sivas Gazeteci ve Yazarlar Derneği Başkanı, Dünya Gazetesi Bölge Temsilcisi ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Naci Yıldız, İlbeyli köy muhtarları ve merkez muhtarlarının yanı sıra ismini sayamadığımız çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve dernek üyesi katıldı.
PROGRAM KUR’AN-I KERİM TİLAVETİYLE BAŞLADI
Paşa Camii İmam Hatibi Abdullah Koç tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını İlbeyli Çevresini Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Karataş gerçekleştirdi.
TEŞEKKÜR ETTİ, DÜŞÜNCELERİNİ İFADE ETTİ
İl dışındaki programını iptal ederek programlarına katılan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e, davetlerine icabet eden il protokolüne, programa katılan tüm misafirlere, programa katılamayıp mesaj gönderen AK Parti TBMM Grup Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’a ve dernek üyelerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan Başkan Karataş, “Yaklaşık 2 buçuk yıldır İlbeyli Çevresini Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanlığı görevini yürütmekteyim. 2 yıldır pandemi dolayısıyla çok fazla etkinlik yapamadık. Şu anda hayatın normalleşmeye başlamasıyla birlikte biz de çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Malumunuz kendi işlerimizin de yoğun olmasından dolayı bayramdan sonra inşallah başkanlık görevini başka bir arkadaşımıza devredeceğiz. Bir mevkiye gelip de orada görevini layıkıyla yapamıyorsan o makamı da işgal etmeyip daha fazla zaman ayıracak birine bırakmak ve fedakarlık yapmak lazım. Bu vesileyle geçmişten bugüne 2 buçuk yıl içerisinde eğer ki şehrimize, yöremize karşı yapmamız gerekip de yapamadığımız bir görev olduysa ve o görevi ihmal ettiysek hakkınızı helal edin. Pandemi döneminin de denk gelmesiyle yoğun bir çalışma gerçekleştiremedik nasip, kısmet. Bundan sonra göreve gelecek arkadaşlarımıza her zaman destek olacağımızı belirtmek istiyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize saygılarımızı sunuyorum. Ramazanınızın mübarek olmasını diliyorum” dedi.
DERNEK BAŞKANIMIZA VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Dernek Başkanı İsmail Karataş’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Ramazan-ı Şerifinizi tebrik ediyor, hayırlı iftarlar diliyorum. 2 yıldır bu tip programlar pandemi nedeniyle yapılamıyordu. İlbeyliler Derneği de normalleşmeyle birlikte tekrardan bu tip programları icra etmeye başladı. Dernek Başkanımıza ve yönetimine bizi sizlerle bir araya getirdiği için teşekkür ediyorum. Ramazan; ilimizde birlik, beraberlik içerisinde anlamına uygun bir şekilde icra ediliyor. Böyle devam edeceğe inanıyorum. Ramazanınızı tebrik ediyorum, hepinize hayırlı iftarlar diliyorum” şeklinde konuştu.
RAMAZAN AYNI ZAMANDA DİLİ TERBİYE ETME AYIDIR
Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek konuşmasına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu da “Ramazan ayı sadece nefsi terbiye etme ayı değildir; aynı zamanda dili terbiye etme ayıdır. Yalan söylemeyeceksin, kötü söz söyleyemeyeceksin, yetim-kul hakkı yemeyeceksin. Ramazan önemli bir ay. Bu ay aynı zamanda dayanışmanın, hoşgörünün, yardımlaşmanın ayıdır. Sevgili Peygamberimizin dediği gibi komşusu açken tok yatan bizden değildir. Bu şiarla hepinizin Ramazan ayını kutluyorum. Ramazanın başta ülkemize sonra dünyaya barış, sağlık, huzur getirmesini diliyorum. Tuttuğumuz oruçlar Allah katında kabul olsun” ifadelerine yer verdi.
RABBİM BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ, DİRLİĞİMİZİ DAİM KILSIN
Birlik ve beraberlik vurgusu yapan AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ise “Ramazanınızı ve gelmekte olan Kadir Gecesini şimdiden tebrik ediyorum. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi daim kılsın inşallah. Bayramda da sizlerle bayramlaşmayı Rabbim bize nasip etsin diyor hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum” açıklamasında bulundu.
BU GÜNLER KAYNAŞMA, DAYANIŞMA AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ
Ramazan ayında dayanışmanın arttığına dikkat çeken Vali Vekili Adil Nas da “İlbeyli Derneğimizin düzenlemiş olduğu iftar yemeğine hoş geldiniz diyorum, hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum. Her şeyden önce İlbeyli Çevresini Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsmail Karataş ve yönetimine bu mübarek günde bizleri bir araya getirmelerinden dolayı huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu günler güzel günler; kaynaşma, dayanışma, birbirimize değer verme, bir araya gelme açısından çok önemli günler. Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.
Müftü Vekili Muttalip Karataş tarafından edilen dua ile program sona erdi.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA