SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Ceyhan Mehmetçik İlkokulundan Şehitler İçin Duygulu Anma Programı

Bu biyografi 17 Mart 2022 - 14:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ceyhan Mehmetçik İlkokulundan Şehitler İçin Duygulu Anma Programı

Ceyhan ilçesinde Mehmetçik İlkokulu’nun hazırladığı 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programında duygulu anlar yaşandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Din görevlisi Hayrettin Emel’in Kuran Tilaveti okumasının ardından, Ceyhan Mehmetçik İlkokulu Müdürü Mehmet Atasoy, yaptığı konuşmada “Çanakkale Zaferi, Birinci Dünya Savaşında kahraman askerlerimizin, cihanı hayrete düşüren kahramanlık destanıdır” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Bozkurt, ise “İsmiyle özdeşleşen Ceyhan Mehmetçik ilkokulumuz un Çanakkale Zaferinin yıldönümünde vatan için canla başla mücadele ederek canını veren binlerce Mehmetçiğimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum dedi.

Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz’da, “Mehmetçik ilköğretim okulumuzda Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, Çanakkale Zaferimizin yıldönümünde Kahraman Mehmetçiğin o günlerde nasıl meşakkatli, nasıl fedakarca mücadele sergilediğini, milletimizi vatanımızı düşman işgalinden ne zorlu şartlar altında kurtardı. Bu güzel etkinlikten dolayı eğitimcilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyorum rabbim bu ülkeye bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın” dedi.

Program misafirlere Çanakkale Savaşında askerlerin içtiği 3000 kişilik çorba dağıtıldı.

Programa, Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Garnizon Komutanı Satılmış Çal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahin Bozkurt, Teşkilat Başkanı Mustafa Kiraz, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ayşe Muhacir, Okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA