SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Halk Yatırım’da Hemşehrimiz Akdaş’a Önemli Görev

Bu biyografi 07 Mart 2022 - 21:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ın yetiştirdiği önemli isimler arasında yer alan Şafak Akdaş, Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ. Satış, Yatırım Danışmanlığı ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Sermaye piyasalarında 15 yıl önce başladığı meslek hayatında, çeşitli kademelerde görev yapan ve üstlendiği bütün görevlerde başarısını sürdüren hemşehrimiz Şafak Akdaş; Satış, Yatırım Danışmanlığı ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı.

Erciyes Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Lisans ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finansal Ekonometri Yüksek Lisans mezun olan Akdaş, Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ’deki Satış ve Varlık Yönetimi Müdürlüğü ile başladığı görevini bundan sonraki süreçte Satış, Yatırım Danışmanlığı ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak sürdürecek.

İstanbul’da sürdürdüğü meslek hayatı boyunca memleketi Sivas ile bağını koparmayan ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile önemli iş birliklerine imza atan Akdaş, bu kapsamda üniversite bünyesine 2018 yılında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencilerinin sanal ortamda borsa işlemleri yapabileceği “Trade Center Laboratuvarı” kurulmasına katkı sağladı.

Ayrıca belirli aralıklarla memleketi Sivas’a gelerek Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Bankacılık ve Finans Kulübü öğrencileri ile bir araya gelen Şafak Akdaş, ‘Bankacılık ve Finans Alanında Kariyer Yönetimi’ konularında konferanslar gerçekleştirerek öğrencileri saha uygulamaları hakkında bilgilendirdi.

Bundan sonraki görevine Halk Yatırım Menkul Değerler AŞ. Satış, Yatırım Danışmanlığı ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek olan Şafak Akdaş’a yeni görevinde başarılar dileriz.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA