SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

SBTÜ Ortak Çalışmalarda İstişare Yapıyor

Bu biyografi 22 Aralık 2021 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ve beraberindeki heyet, Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
SBTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü akademisyenleri Doç. Dr. Mutlu Tarık Çakır,  Dr. Öğr.Üyesi Emre Yurtkuran, Dr. Öğr.Üyesi Ali Suat Yıldız, Dr.Öğr.Üyesi Nazım Babacan ve Arş. Gör. Ufuk Demircioğlu ile birlikte Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Okul idarecileriyle birlikte Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki alanları gezen heyete, yürütülen çalışmalar hakkında Okul Müdürü Recai Gülez bilgi verdi.
Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde; Bilişim Teknolojileri, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Kimya Teknolojisi ve Makine Teknolojisi alanlarına ait laboratuvar ve atölyelerde incelemelerde bulunan Rektör Kul ve beraberindeki heyet, okulda yürütülmekte olan projelere ve ortak yürütülebilecek çalışmalara ilişkin istişarelerde de bulundu.
SBTÜ’nün bilimsel ve akademik potansiyelini gerek sanayi ve tarım sektörüyle gerekse İlimizdeki resmi ve özel tüm liselerle paylaşmayı ilke olarak benimsediklerini ifade eden Rektör Kul; “İlimizin en köklü eğitim öğretim kurumlarından birisi olan Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yürütülen başarılı çalışmalar memnuniyet verici düzeyde. Bu okulumuzda bulunan alanlar Üniversitemizdeki bölümlerle bir paralellik gösteriyor. Dolayısıyla özellikle bilişim teknolojileri, elektrik-elektronik, kimya ve makine gibi alanlarda ortak projeler ve çalışmalar yürütülebileceğini düşünüyorum. Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yöneticilerini, öğretmenlerini, çalışanlarını ve öğrencilerini tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.” dedi.
Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA