SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Sivas’ta bazı bölgelerde 2 gündür sular kesiliyor

Bu biyografi 26 Kasım 2021 - 14:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin Söylemişti.

Başkan Bilgin, “barajda kullanabileceğimiz 111 günlük suyumuz var.” dedi.

Sivas’ın bazı bölgelerinde 2 gündür gece saat 23.00 ile sabah saat 06.30 arası suların kesiliyor olması vatandaşları zor duruma sokuyor.

Sivas belediyesi SİBESKİ müdürlüğünü arayan vatandaşlara yetkili birimden baraj seviyesinin minimum düzeyde olduğu için planlı bir kesinti olduğu ifade edilmiş.

Geçtiğimiz günlerde Sivas belediye meclisinde Sivas’ta sulara zam yapıldığının gündeme gelmesinin ardından şimdide Sivas’ta su kesintisi gündemde.

Sivas Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında, Belediye Başkan’ı Hilmi Bilgin, suya yapılan zammı tasarrufa teşvik olarak değerlendirmesinin ardından şimdide, Sivas’ın bazı bölgelerinde 2 gündür gece saat 23.00 ile sabah saat 06.30 arası suların kesiliyor olması vatandaşların tepkisine neden oldu.

Geçtiğimiz hafta Belediye Meclisinde yaptığı konuşmada Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Evet bir miktar su ücretlerini artırıyoruz. Ama susuzluk ile karşı karşıyayız. Bunu aynı zamanda tasarrufa da teşvik edecek şekilde değerlendirebiliriz. Şu anda barajda normal seviyede kullanacağımız su kapasitesi 11 günlük. Biz normal seviyenin altındaki suyu kullanmak adına DSİ ile görüştük DSİ Eskişehir’den yeni pompalar getirdi. Yeni gelen pompalar ile barajda kullanabileceğimiz 111 günlük su var. Sivas’ın su sorunu yaşamaması için Pusat Özen barajından su getireceğiz. Bununla ilgili proje tamamlandı. İnşallah 2021 yılında ihale ederek Sivas’a su getireceğiz.” şeklinde konuşmuştu.

Sivas’ta bazı bölgelerde 2 gündür gece saat 23.00 ile sabah saat 06.30 arası suların kesiliyor olması vatandaşları zor duruma sokuyor.

Sivas belediyesi SİBESKİ müdürlüğünü arayan vatandaşlara yetkili birimden baraj seviyesinin minimum düzeyde olduğu için planlı bir kesinti olduğu ifade edilmiş.

Haber merkezimize ulaşan vatandaşlar Sivas Belediyesinin şu sorulara cevap verilmesini istiyor.

Soru 1: Neden şeffaf bir şekilde bu durum sosyal medyadan veya sitelerinden paylaşılmıyor?

Soru 2: Su kesintisi dışında belediyenin bu ve benzeri durumlar için almış olduğu önlemler nelerdir?

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA