SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Behrampaşa Ortaokulu Öğrencilerinden LÖSEV’e Destek

Bu biyografi 05 Kasım 2021 - 13:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla Atatürk ve Kongre Müzesi bahçesinde tanıtım standı açıldı.

Behrampaşa Ortaokulu Öğrencileri 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla farkındalık programı yaparken LÖSEV vakfı ’da tanıtım standı ve çadır açtı.

Atatürk ve Kongre Müzesi bahçesinde gerçekleşen programa Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Behrampaşa Ortaokulu Müdürü, Öğretmenleri ve Kayseri LÖSEV vakfı gönüllüleri katıldı.

Program hakkında bilgi veren Behrampaşa Ortaokulu Müdürü Cengiz Erdoğan, “çocukların akademik başarılarının yanı sıra farkındalık yapmak adına bu tarzda sosyal etkinlikler de yaparak duyarlılıklarının da artması anlamında çalışmalar yapmaktayız. Lösemi haftasında dolayı çocuklarımıza lösemi hastalığının bilinçlenmesi ve haftanın önemini anlattık. Çocuklar bunun farkındalığını sağladıktan sonra, toplumsal anlamda da bir resim yarışması düzenlediler. Kendi afişlerini yaptılar. Bu yapılan çalışmaları bizler de onların yanlarında olarak bir program gerçekleştirdik.” ifadelerine yer verdi.

Vali Ayhan, “LÖSEV olarak yaptığınız güzel çalışmalarla sağladığınız her türlü destekle onların yükünü hafifletiyorsunuz.” Çocuklarımıza bu hafta önemini çok güzel izah ettiler. Çocuklarımızın sağlığı çok önemli. 2-8 Kasım arasında LÖSEV için toplumsal bir farkındalık oluşturmak gerekir. Devletimiz, kurumlarımız, birimlerimiz sağlık anlamında seferber olurken, toplumunda bu tarzda farkındalık programları yapmasını önemsiyoruz. Bu hastalıktan korkmayalım hasta olanlara destek olalım onları iyi anlayalım. Dikkatli olalım ve LÖSEV vakfına da destek olalım. Kurulduğu günden bugüne bu hastalığın içinde olanlara umut ışığı olan bir vakıf. Yine Devletimizde sağlık alanında çok iyi noktaya geldi. Sizlere de bu haftayı anlamlı kılan bir davranış sergilediğiniz içinde sizleri de kutluyorum. Ve unutmamak gerekir her çocuk bir kahramandır.” şeklinde konuştu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA