SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Esnafa kredi borçlarında ödeme kolaylığı

Esnafa kredi borçlarında ödeme kolaylığı
Bu haber 04 Kasım 2021 - 9:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun, esnaf ve sanatkarlara kredi borçlarını ödeme konusunda bir kolaylık daha sağladı.

Göreve geldikten sonra esnaf ve sanatkarlara yönelik yapılan yeniliklere devam eden Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Bölge Birliği Başkanı Mesut Dursun nakit sıkıntısı yaşayan esnaf ve sanatkara borcunu ödeme konusunda yardımcı olmak için pos cihazı uygulamasını hayata geçirdi.

Konu ile ilgili bilgi veren Başkan Mesut Dursun, “Esnaf ve sanatkarlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmeti en kısa süre içerisinde sunmak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Göreve başladığımız günden bugüne kadar esnaf ve sanatkarımıza nasıl daha iyi hizmet edebiliriz düşüncesi ile hareket ederek hizmetlerimizi artırarak devam ediyoruz. Kredi limitlerimizin yükseltilmesi noktasında yaptığımız girişimler sonrasında 225 bin TL olan kredi limitlerimiz 275 bin TL’ye kadar yükseldi. Ayrıca Paraf Kart’a yapılan yüzde 10’luk kesintiyi de kaldırdık. Kooperatif kredilerinde evrak iş ve işlemlerini azaltarak kredi müracaatında bulunan esnaf ve sanatkarlarımızı bekletmeden en kısa sürede  işlemlerini hallederek bankaya gönderiyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızın günü gelen kredi borçlarını ödeme konusunda kolaylık sağlamak için POS cihazı uygulamasını başlatarak kredi kartı ile çekme imkanı da sağladık. Kooperatifimizde önceki yıllarda POS cihazı kullanılıyordu, ancak POS cihazı uygulaması kaldırılmıştı. Borçlarını ödeme konusunda esnaf ve sanatkarlarımıza yardımcı olmak ve nakit sıkıntısı yaşayan esnaflarımıza kolaylık sağlamak için POS cihazı uygulamasını tekrar hayata geçirdik. Yeni uygulama esnaf ve sanatkarlarımıza hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA