SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Budaklı İl Başkanı Oldu

Bu biyografi 18 Ekim 2021 - 23:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İyi Parti’den ayrılarak Zafer Partisi’ni kuran Ümit Özdağ’ın Sivas İl Başkanı belli oldu.
Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi Sivas teşkilatlarında görev yapan İş İnsanı Halil İbrahim Budaklı, Milliyetçi Hareket Partisi’nden ayrılarak Zafer Partisi’nin Sivas İl Başkanı oldu.
MHP’nin çeşitli teşkilat kademelerinde görev alan ve geçtiğimiz yıllarda da Sivas’tan Milletvekili aday adayı olan Halil İbrahim Budaklı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile MHP’den istifa ettiğini duyurdu.


Budaklı, yaptığı paylaşımda şunları ifade etti. “Ömrüm boyunca üye olduğum görev yaptığım ve ideolojisine inandığım partim MHP deki üyeliğimden istifa ettim. Ülkemdeki beka sorununa sonsuz inandığımı beyan ederim fakat beka sorununun su anki iktidar olduğunu da gayet açık görmekteyim ülkemin bekası için iktidarı desteklememizin çok yanlış bir politika olduğunu son 5 yıl içerisinde gayet açık bir şekilde gördüm ve gönlüm ülkem için buna üye olarak destek vermeme razı olmadı. Partime 40 yıldır hizmet eden fakat fikir ayrılığına düşen Ülkü Ocak genel başkanlarına dahi yapılan tavrı hizmet ederken dava adamı fikir ayrılığı olduğu zaman hain ilan eden bir zihniyet MHP’yi ele geçirmiş görüyorum. Dün başka partiye giden arkasından yıllarca hain dedikleri onlarca yönetici MHP çatısı altında tekrar görev yapmakta olduğunu ve aynı gün aynı saat dava adamı ilan edilen bir ortamda ideolojim ve şahsıma yakışmayan bir harekettir. Yıllarca omuz omuza çalıştığım binlerce arkadaşlarıma beni mahzur görmelerini umarım. Dostluğum arkadaşlığım dün olduğu gibi ömrümün sonuna kadar saf ve temiz kalacağına beni tanıyanların bileceğini umuyorum.” şeklinde bir paylaşım yaparak MHP’li İş adamı Halil İbrahim Budaklı, geçtiğimiz günlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğini sosyal medya hesabından açıklamasının ardından, Zafer Partisi Sivas Kurucu İl Başkanı olarak ataması yapıldı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA