SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Devlet önce kendi yaptığı zamları sorgulaması lazım”

Bu biyografi 02 Ekim 2021 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan İnce: “Devlet fahiş zam ile gönderdiği elektriğe yapılan zamlar, doğalgaza yapılan zamlar, akaryakıta yapılan zamlar aynı şekilde sorgulandı mı acaba?” dedi.

Deva Partisi Sivas il Başkanı Serdar İnce, katıldığı televizyon programında son zamanlarda fahiş fiyat uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İnce, konuşmasında fahiş fiyatların denetlenmesindeki genel durum hakkında şunları ifade etti. “Devletimiz fahiş zam ile gönderdiği elektriğe yapılan zamları, doğalgaza yapılan zamları, akaryakıta yapılan zamları aynı şekilde sorgulandı mı acaba? Bugün doğalgaz yüz de yüzün üzerinde zam gördü. Yine elektrik de öyle. Bugün evlerde elektrik faturaları 70 ila 100 lira arasında bu ay fazla gelmeye başladı. Devlet önce kendi kat be kat zam yaptığı girdileri sorgulaması lazım. Yani devlet önce kendi yaptığı zamları sorgulaması lazım. Marketlerdeki fahiş fiyatta ise bir ürünün piyasanın üzerinde satamazsınız. Sen bu ürünü üretirsin karşılığında da bir bedel alırsın. Peki, sen bu ürünü neden bu fiyata satıyorsun diyorsun da, işte burada geçmişten gelen girdi maliyetlerine bakmak lazım. Sen şimdi ürünü yüksek satan birine neden yüksek satıyorsun dediğin anda o kişileri incitmiş olursun ve mesleğe küstürürsün. Bugün yemin torbası 50 TL’den 150 TL’ye çıktı. Çiftçimizde, hayvancılık yapanda hiç kimse sattığından memnun değil.” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA