SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Herkese büyük sorumluluk düşüyor”

Bu biyografi 09 Eylül 2021 - 12:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Sivas’taki Yerel ve Ulusal Basın Kuruluşlarının Temsilcileri İle Tanışma Programında Bir Araya Geldi.

Kahvaltılı basın toplantısında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Aslan, “Sivas’ımızda 115 Bin 293 öğrencimiz var. Bunun içinde açık öğretimi, yaygın eğitimi diğerlerini de katarsak 135 Bine kadar çıkıyor. Şu anda faal olarak 652 kurumumuzda 9 Bin 454 öğretmenle eğitim öğretimi devam ettiriyoruz.” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri ile tanışma programında bir araya geldi.

Sivas Öğretmenevinde düzenlenen programa Basın ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Müdür Yardımcısı Dursun Yıldırım ile Müdürlük Basın ve Halkla İlişkiler Birimi personeli de katıldı. Bir süre basın mensupları ile sohbet eden Aslan, ilde eğitim-öğretimin sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için gereken tüm tedbirlerin alındığını tespit edilen eksikliklerin giderilmesi için gereken çalışmaların yapıldığını belirtti. Bu süreçte toplumun tüm kesimlerine büyük sorumluluklar düştüğüne vurgu yapan Aslan, “Bizler okullarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim-öğretime devam edebilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.  Tabi ki bir süreç yaşıyoruz bunun herkes farkında, biz sayın bakanımızın da talimatlarıyla tüm tedbirlerimizi aldık salgın noktasında. Zaman zaman bu konular farklı düşünülebilir, farklı görülebilir, farklı telakkiye edilebilir bu konularda sağlık bakanlığımızın ön gördüğü tüm kural ve kaidelere harfiyen uymaya çalışıyoruz. Bizim eğitim öğretimi yüz yüze devam ettirebilmek, eğitim öğretimde arzu edilen sağlıklı süreci yaşayabilmek noktasında özellikle bizlere destek olmanızı istirham ediyorum. Sizlerin de desteği ile öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve tüm paydaşlarımızla bu süreci en iyi şekilde yürütmenin gayreti içerisinde olacağız. Katılımlarınız ve katkılarınız için teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA