SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Amatör Güreşçilere Müjde

Bu biyografi 18 Ağustos 2021 - 18:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Bilgin ve Şampiyon Güreşçi Taha Akgül’den Amatör Güreşçilere Müjde…

 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarından bronz madalyayla dönen hemşehrimiz milli güreşçi Taha Akgül, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i makamında ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda, erkekler serbest stil 125 kiloda rakibi Moğol Lkhagvagerel Munkhtur’u yenerek bronz madalya kazanan milli güreşçimiz Taha Akgül’ü, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin makamında ağırlayarak şampiyon güreşçiye çeşitli hediyeler takdim etti.

Ziyarette şampiyon güreşçimiz Taha Akgül, “Ben her şampiyonadan sonra kazandığımız madalyaları Sivas’ıma getiriyorum. Tokyo’ya hem ülkemize hem memleketimize altın madalyayı getirmek için yola çıkmıştım. Doğma büyüme Sivaslı olduğumuz burada yetiştiğimiz için 2016 olimpiyatlarında altın madalya getirmiştim. Şimdi de Sivas’ımıza bir bronz madalyayı getirmek nasip oldu. Bugün de bu maksatla belediyemizi ziyaret etmek istedik. Her şampiyonadan sonra gelerek başkanımızı ziyaret ediyorum. Burada memleketimizde bizleri sevenlerle güreş camiamızla bir araya geliyoruz, etkinlikler düzenliyoruz. Ben ilgi ve alakalarından dolayı Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e çok teşekkür ediyorum. Her geldiğimizde bizi onurlandırıyor, ağırlıyor sevincimizi paylaşıyor kendisine çok teşekkür ediyorum. Aynı zamanda bugün kendisinden de bir söz aldık. Belediyemiz destekleriyle belediye sporumuzun uhdesinde güreş branşımızı Sivas’ımıza kazandıracağız. Açılışında inşallah başkanımız ile birlikte yapacağız.  Bu anlamda Türk güreşine ve bizlere vermiş olduğu değerlerden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Akgül, “Ayrıca şunu da söylemek istiyorum. Akşam geldiğimde teyzemlerde kaldım. Kılavuz mahallesinde oturuyorlar her geldiğimde Sivas’ın bir bölgesinin değiştiğini görüyorum. Biraz önce de kendilerine söyledim, gerçekten de Sivas’ımız için elinden gelen çabayı ve gayreti gösteriyorlar. Ben başkanımız şahsında tüm ekibini tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA