SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Suppitassu’nun turizme kazandırılması ilk adım atıldı

Bu biyografi 07 Temmuz 2021 - 14:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Suppitassu’nun turizme kazandırılması ilk adım atıldı. Sıra havuz şeklindeki gölün temizlenmesinde.

Suppitassu Yolu Düzenlendi

Medya Net olarak yaptığımız programlar şehre fayda sağlamaya devam ediyor.

Sarissa Antik Kenti, Kral Havuzu Suppitassu turizme kazandırılması ilk adım atıldı. Altınyayla Kaymakamlığı Özel İdare Ekipleri vatandaşların Suppitassu’ya rahat ulaşmaları için gidiş yolunda düzenleme yaptı.

Sivas merkeze 50 Km mesafede bulunan Altınyayla ilçesi sınırlarında yer alan ve geçmişi 3500 yıl öncesine dayanan Hititler dönemine ait ve dönemin tek havuz gölü olarak günümüze gelen ve kazılarda yer alan tabletlerde geçmişine dair Kral arınma havuzu Suppitassu’nun yolu düzenlendi.

Geçtiğimiz hafta Medya Net Youtube kanalı olarak Suppitassu gölünün etrafında yaptığımız program neticesinde Altınyayla Kaymakamlığı Özel İdare Ekipleri program sonrası harekete geçerek gölün ulaşım anlamında daha sağlıklı bir şekilde ziyaret edilmesi için yolu tekrar yukardan aşağı temizleyerek doğa severlerin göle daha sağlıklı ulaşmasına imkan sağladılar.

Sivas’ın önemli turizm değerlerinden biri olan fakat tam anlamıyla keşfedilmeyen Kral Gölü Suppitassu’nun yolu bundan 2 yıl önce Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın çabaları ile yapılmıştı.

Aradan geçen zaman içerisinde yolda yaşanan sorunlardan dolayı göle ulaşım sağlıklı olamıyordu. Medya Net yöneticisi ve program yapımcısı gazeteci Hakan Bakar, Gazeteci ve Yazar Tacettin Kepenek ile birlikte Sarissa Antik Kenti, Kral Havuzu Suppitassu turizme kazandırılması yönünde gölün çevresinde program yaparak konuya dikkat çektiler.

Program sonrası Altınyayla Kaymakamlığı Özel İdare Ekipleri harekete geçerek gölün ulaşım anlamında daha sağlıklı bir şekilde ziyaret edilmesi için yolu tekrar yukardan aşağı temizleyerek doğa severlerin göle daha sağlıklı ulaşılmasına imkan sağladılar.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA