SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

‘Büyük Hayaller Küçük Yazarlar’ Sergisi Gerçekleşti

Bu biyografi 29 Haziran 2021 - 0:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Vali Bekir Aksoy İlkokulu öğrencileri, okulda öğretmenlerinin öncülüğünde yıl boyunca yürütülen eTwinning projesi kapsamında yaptıkları çalışmaları sergiledi.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’nın katılımı ile gerçekleşen sergide, öğrenciler eTwinning Projesi Kapsamında Hazırladıkları Çalışmaları Savaşçı’ya tek tek anlattılar.

3 A ve 3 B sınıfı tarafından bir yıl boyunca eTwinning Projesi Kapsamında  ‘Büyük Hayaller Küçük Yazarlar’ projesinde Yaratıcı yazma, görsel anlatım, eğlenceli matematik etkinlikleri, atölye çalışmaları, masallarla değerler eğitimleri yer aldı.

Sergiyi ziyaret eden Savaşçı, serginin hazırlanmasında öncülük eden Vali Bekir Aksoy İlkokulu Sınıf Öğretmenlerinden Kıymet Akın ve Zekiye Aysun Polat’tan eTwinning Projesi Kapsamında yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Akın ve Polat gerçekleşen proje hakkında şu bilgileri verdi.

“Öğrencilerimiz ile birlikte pandemi döneminde titizlikte eTwinning projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz sergide, öğrencilerimizin kendi yazdıkları hikayeleri kitap haline getirdik. Öğrencilerimizin yapmış oldukları çalışmalara ailelerinin de desteği oldu. Öğrenci, Veli ve Öğretmen iş birliği içerisinde güzel bir sergi hazırladık.  3/A ve 3/B sınıfı öğrencilerimiz hazırlamış oldukları imza günü ve eTwinning projesinde bizleri yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürümüz, Okul Müdürümüz,  Müdür yardımcılarımız, öğretmen arkadaşlarımız, velilerimiz sergimize büyük ilgi göstererek katılım sağladılar. Projemizde Yaratıcı yazma, görsel anlatım, eğlenceli matematik etkinlikleri, atölye çalışmaları, masallarla değerler eğitiminin yapıldığı eTwinning proje çalışmalarında öğrencilerimiz eğlenerek öğrenmenin keyfini ve sonucunu yaşadılar. Bizleri destekleyen herkese teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdiler.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı ise, “öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutlarım. Yapılan çalışmalar öğrencilerimiz için gelecek yıllarda güzel bir anı olarak yer alacak. Projeyi yürüten öğretmenlerimizin emeklerine sağlık. Çocuklarımızın bu şekilde projeler ile desteklenmesi onları geleceğe daha iyi hazırlıyor.” şeklinde ifade etti.

Sergiyi gezen Savaşçı’ya Öğrenciler, proje kapsamında hazırladıkları kitapları imzalayarak hediye etti.

 

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA