SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

BİLSEM En Fazla 1.’lik Ödülü Alan Eğitim Kurumu

Bu biyografi 22 Haziran 2021 - 10:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
7 Farklı Alanda 8 Derece İle Sivas Bilsem TÜBİTAK’tan En Fazla Derece ve 1.’lik Ödülü Alan Eğitim Kurumu Oldu!
Sivas Bilsem ödül kazanmaya devam ediyor.

İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin mevcut eğitimleri ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Bilim ve sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri yaptıkları ve hazırladıkları projeler ile ödül kazanmaya devam ediyor.

TÜBİTAK 15. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması kapsamında, Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Yazılım, Teknolojik Tasarım, Biyoloji, Türkçe, Değerler Eğitimi alanlarında 1.’lik, Yazılım ve Tarih Alanlarında 2.’lik, Coğrafya Alanında ise 3.’lük derecesi elde etti. 7 alanda 8 derece alan Sivas BİLSEM, Türkiye geneli eğitim kurumları içerisinde en fazla ödül alan kurum oldu. Ayrıca Sivas BİLSEM, 5 farklı alanda, 5 adet 1.’lik derecesi alarak yine tüm Türkiye’de en fazla 1.’lik ödülü alan eğitim kurumu oldu.
Okul Müdürü Adem Uzun okul sayfasından yaptığı paylaşımda, “Proje hazırlanma sürecinde öğrencilerimize destek olan tüm danışman öğretmenlerimiz ile TÜBİTAK proje sürecinde yer alan tüm öğrencilerimiz tebrik ediyorum. Türkiye finallerine kalan öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA