SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Araçların Bakımını Öğrenciler Yapacak

Bu biyografi 21 Haziran 2021 - 8:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas’ta Öğrenciler Hem Öğrenecek Hem De İş Sahibi Olacak

İl Özel İdaresine ait araçların Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde periyodik bakımı ve onarımına ilişkin protokol ile Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu’ndan mezun öğrencilerin istihdamına yönelik protokol, Sivas Valiliği’nde imzalandı.

Sivas İl Özel İdaresi’nin Araçlarının Bakım ve Onarımı Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Yapılacak

Millî Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi arasında imzalanan, İl Özel İdaresine ait araçların periyodik bakımı ve onarımına ilişkin protokolde konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik eğitimin rolüne vurgu yaptı. Vali Ayhan, “Ülkemizin sürdürülebilir ekonomik ve sosyal gelişmesini sağlayabilmesinde, küresel rekabette yerini alabilmesinde ve nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanmasında mesleki ve teknik eğitimin rolü büyüktür. 2023 Eğitim Vizyonumuzda da belirtildiği gibi iş dünyasının ihtiyaç duyduğu meslek ve alanlarda nitelikli işgücünün yetiştirilmesini sağlamak, meslekî eğitimin kalitesini artırmak ve eğitim-istihdam-üretim bağlantısını sağlıklı bir zeminde yürütmeyi arzuluyoruz” dedi.

Vali Ayhan, Sivas Millî Eğitim Müdürlüğü ile Sivas İl Özel İdare arasında Özel İdareye ait motorlu taşıtların periyodik bakım ve onarım hizmetlerinin Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyet gösteren Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünde yapılacağını söyledi. Protokol ile meslek lisesi öğrencilerinin teorik eğitim yanında pratik eğitimlerinin de gelişmesinin hedeflendiğini anımsatan Vali Salih Ayhan, protokolün hayırlı uğurlu olmasını temennisinde bulundu.

Programda; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul yönetimi ve öğrenciler de birer konuşma yaparak, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular. Daha sonra protokol Vali Ayhan,  Genel Sekreter Algın ve İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı arasında imzalandı.

Özel Gereksinimli Öğrenciler İş Sahibi Olacak

Millî Eğitim Müdürlüğü ile Buruciye A.Ş. arasında ise Ahmet Kutsi Tecer Özel Eğitim Meslek Okulu’ndan mezun öğrencilerin istihdamına ilişkin protokol imzalandı.

Programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, özel eğitim gerektiren bireylere iş ve meslek kazandırmanın önemine vurgu yaptı. Türkiye’de özel eğitimin önemli amaçlarından birinin özel eğitim gerektiren bireylere iş ve meslek kazandırmak olduğunu anımsatan Vali Ayhan, “Özel eğitim öğrencilerimizin meslek becerisi kazanmaları hem yaşadığı andaki hem de gelecekteki yaşantılarını sürdürmede önem taşımaktadır” dedi.

Okul öğrencilerine yönelik protokolün hayırlı olmasını dileyen Vali Ayhan, “İş ve meslek sahibi olmak sadece para kazanmak değil aynı zamanda bireye toplum içerisinde üreten, topluma yararlı bir birey olduğu hissini uyandıran ve yaşamdan keyif almalarını sağlayan gereksinimdir. Protokolde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Programda; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kadir Algın, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun, okul yönetimi ve öğrenciler de birer konuşma yaparak, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.

Daha sonra protokol Vali Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Savaşçı ve Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Altun arasında imzalandı.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA