SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Ülkemizde Ulaşımın % 80’lik Bölümü Karayolu ile yapılmaktadır”

Bu biyografi 17 Haziran 2021 - 21:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Peker, “Son yılarda ulaşım sektörüne yapılan yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Başkanı Abdullah Peker, ulaşım ile ilgili yapılan çalışmaların çok yerinde olduğunu, Sivas’ın toprak bakımından büyük bir alana sahip olmasına nazaran yapılan yolların şehrin çehresini değiştirdiğini söyleyerek şu açıklamaları yaptı.

Peker, “Ülkemizin jeopolitik konumu dağlık bölge olduğunu düşünürsek Ulaşımın sürekli olması açısından Karayolları ve Demiryollarının önemini bir kez daha görmüş olacağız. Özellikle Karayolları Genel Müdürlüğümüzün üstün çabaları ile yapılan Bölünmüş yollar Köprüler alt ve üst geçitler takdire şayan çalışmalardır. Ülkemizde Ulaşımın % 80’lik Bölümü Karayolu ile yapılmaktadır. Metropol Kentlerden en ücra mezralara kadar Ulaşımı Karayolu ile yapmaktayız. Yazın Sıcak toz duman içerisinde kışın Kar yağmur don, buz demeden çalışan tüm Karayolcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum. İlimiz Sivas’ın Ülkemizin Doğu ve dağlık bölgesinde olduğunu düşünürsek Yoğun kış şartlarında bozulan yolları hemen yapılması gerçek bir kamu hizmetidir. Bu Vesile ile Başta karayolları Genel Müdürümüzü ve Karayolları 16, Bölge Müdürü Sayın Mustafa Horuz beyi ve ekibini kutluyorum bundan sonraki çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Sivas ilimiz Toprak bakımından Ülkemizin Büyük illeri arasında olduğunu belirterek Karayolu ile ulaşımın zor olduğunu görmekteyiz. Son yılarda ulaşım sektörüne yapılan yatırımlar için Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza Teşekkür ediyoruz. Son olarak ise Rahmetli Halil Rıfat Paşanın şu veciz sözünü hatırlatmak isterim “Gidemediğin Yer Senin Değildir.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA