SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Serkan Erdem TDP Sivas İl Başkanı Oldu

Bu biyografi 12 Haziran 2021 - 8:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Erdem, “Biliyoruz ki bu millet bir değişim istiyor. Bizler bu değişime Türkiye Değişim Partisi olarak genel başkanımız Mustafa Sarıgül önderliğinde hazırız.” dedi.

TDP Sivas İl Başkanlığı ataması gerçekleşti.

Sivas’ta Türkiye Değişim Partisi İl Başkanlığı görevine Serkan Erdem atandı.

Türkiye Değişim Partisi Sivas İl başkanlığı atama töreni Sivas’ta gerçekleştirildi.

Bir otelin restoranında gerçekleşen törene Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Soner Gökçe ve partililer katıldı.

“TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ YURTTAŞLARIMIZIN BİRLEŞTİRİCİ UNSURUDUR”

TDP İl Başkanlığı görevine ataması yapılan Serkan Erdem, burada yaptığı konuşmada, “2009 yılında Türkiye değişim hareketiyle başlayan Türkiye sevdamız, bugün Türkiye Değişim Partisi olarak aynı şevk, heyecan ve umutla devam etmektedir. Bu cennet vatana olan bağlılığımız sadakatimiz her bir yurttaşımızın yarınlarından endişe etmeyeceği güne kadar devam edecektir. Türkiye Değişim Partisi çiftçidir, esnaftır, işçidir, emeklilikte yaşa takılanlardır, öğrencidir, işsizdir, anadır, babadır, evlattır. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı şehrimizde il teşkilatımızın kuruluşunu gerçekleştirmekten son derece mutluluk duymaktayım. Ülkemizin son yirmi yılına baktığımızda ekonomide, eğitimde, sağlıkta, tarımda ve birçok alanda maalesef sonu hüsranla biten uygulamalar ve yanlış kararlar alınmış bunun bedelini 83 milyon olarak hepimiz ödemekteyiz. Genç işsizliğin korkunç rakamlara ulaşması bu ülkenin geleceği olan gençlerimizi umutsuzluğa sevk etmiş, aileler evlatlarının geleceğinden daha çok endişe etmeye başlamış ve gençlerimiz ülkemizden gitme yollarını arıyor hale gelmiştir. Bunun sorumluları son 20 yıldır bu ülkeyi yöneten iktidarı ve muhalefetidir. Biliyoruz ki bu millet bir değişim istiyor. Bizler bu değişime Türkiye Değişim Partisi olarak genel başkanımız Mustafa Sarıgül önderliğinde hazırız. Türkiye Değişim Partisi bu ülkenin mazbatası, toprağı, nefesi ve bu ülkenin ta kendisidir. İl örgütümüzün bu harekette, bu değişimde attığı tüm adımları, tüm çalışmaları sizlerle sürekli paylaşarak alışagelmiş yerel siyaset anlayışını da değiştirdiğimizi göreceksiniz. Türkiye Değişim Partisi git gide kutuplaştırılan yurttaşımızın birleştirici unsurudur. Her bir yurttaşımızı bu birleşime davet ediyoruz. Bizim Gücümüz bu ülkeye ve bu millete olan inancımız ve sadakatimizdir.” İfadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE’NİN BİR DEĞİŞİME İHTİYACI VAR”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Soner Gökçe ise “Bu tarihi unutmayın. Bu tarih Türkiye’de değişimin başladığı, siyasi nezaketin yapılış şeklini ve Türkiye’de bu tıkanıkların ortadan kalkacağının Sivas’ta da başlangıç ve meşalesinin yakıldığının tarihtir. Bakın bugün ülkemizde esnafımız kan ağlıyor. 2020’nin mart döneminden itibaren bu Pandemi ülkemizi çok sıkı bir şekilde etkiledi. Bu noktada hükümetimizin esnafa en ufak bir desteği söz konusu değildir. Kredi veriyor erteliyor, banka kredilerini öteliyor. Bunların hepsi toplu esnafa geri geliyor. Sosyal Devlet anlayışı bu değildir. O yüzden Türkiye’nin bir değişime ihtiyacı var.  İktidar ve muhalefetin hiçbiri vatandaşı düşünmüyor. Akşama kadar birbirleriyle kavga edip toplumu geriyorlar.  İnsanları kutuplaştırdılar, barış, huzur ortadan kalktı.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Aralık 2020 tarihinde Mustafa Sarıgül tarafından kurulan TDP Sivas İl Başkanlığına getirilen Başkan Serkan Erdem’e başkanlık belgesini TDP Genel Başkan Yardımcısı Soner Gökçe verdi.

 

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA