SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Oldu mu Başkan? Milli servet israfından vazgeçin”

Bu biyografi 29 Mayıs 2021 - 12:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İnce, “Sıcak asfalt yapmak hem milli servet israfıdır hem de şehir dokusuna ve kimliğine zarar vermektir.” dedi.

Sirer caddesi esnafları parke taşların sökülerek yolun asfalt olmasını istedi, Sivas Belediyesi de caddeyi asfaltlama kararı aldı. Herkesim tarafından merak edilen ise şehirde yer alan diğer cadde esnaflarının ne isteyeceği.

Sivas Belediyesi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, “Katılımcı belediyecilik anlayışıyla, hizmet sürecimizi esnaf ve hemşehrilerimizin önerilerini dikkate alarak şekillendiriyoruz. Bu anlamda bölge esnafının ortak talebiyle Sirer Caddesi’nin parke taş döşeli yolunu sıcak asfalt ile kaplıyoruz.” şeklinde yapılan paylaşım şehir yaşayanları tarafından olduğu kadar siyasi parti başkanları tarafından da tepkiyle karşılandı.

 

Şehrin tarihi dokusunun hemen yanı başında yer alan ve şehri estetiğine uygun bir şekilde geçmişte yapılan parke taşlar Sivas Belediyesi tarafından gece sökülmeye başlayarak caddeyi asfaltlama çalışması başlattı.

Parke taşların gece söküldüğünü fotoğraflar ile paylaşım yapan Sivas Belediyesine vatandaşların tepkisi oldukça yoğun olurken bir tepkide Deva Partisi Sivas İl Başkanı Yüksek Mimar Serdar İnce’den geldi.

Deva Partisi Sivas İl Başkanı İnce, gece yarısı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada. Bazen sussan olmuyor, söylesen hata oluyor, diyerek şunları ifade etti. “Bunu muhalefet etmek için değil, hasbel kader 16 yıllık mesleki tecrübem ve modern şehircilik anlayışı ile yazıyorum. El emeği göz nuru yapılmış taş yolu kaldırıp, Sıcak asfalt yapmak hem milli servet israfıdır hem de şehir dokusuna ve kimliğine zarar vermektir. Umarım Sivas Belediyemizin yetkilileri bu yanlıştan bir an önce dönerler.” şeklinde ifade etti.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA