SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Peker’den sert açıklamalar

Bu biyografi 22 Mayıs 2021 - 19:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TCDD’nin holdingleşmesi projesine karşı oldukları, Bölge Müdürlüklerinde görev yapan personelin il dışı kurum içi ve kurum dışı tayinlerinin İlgili personelin istekleri doğrultusunda yapılmasını, Ulaşım Sektöründe üç maymunu oynayan Sendikalara yandaşlık ve paydaşlığı bırakmalarını, eğer varsa bir projeleri kendileri gibi açık yüreklilikle basın önünde halkla paylaşmalarını istedi.

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Hak Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, konu hakkında yaptığı açıklamada, Biz UDEM HAK SEN olarak ilk olarak TCDD’nin holdingleşmesi projesine karşı olduğumuzu belirtmek isteriz, diyerek şu ifadelere yer verdi.

“Türkiye’nin en köklü kurumlarında TCDD’nin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Devlet Tarafından İşletilmesi, Denetlenmesi ve İstihdam edilmesi Ülkemizin yararına olacaktır. Bizim tavsiyemiz Kurumun daha ileri noktalara taşınmasının, kurum içinden yetişen deneyimli personeller tarafında idare edilmesi ve yönetilmesidir. Bugüne kadar Holdingleşme sonrası çalışan binlerce işçi memur ve taşeron personelin akıbetinin ne olacağı konusunda bizi tatmin edici bir çalışma yapılmadığını ya da yapılması planlanan personel kurum içi ve kurum dışı tayinlerinin net bir şekilde açıklanmaması açıkçası tüm personeli üzüntüye sevk etmiştir. Biz UDEM HAK SEN olarak kurumlar arası ve kurum içi tayinlerin öncelikle Personelin isteği doğrultusunda olmasıdır. Yani alternatif olarak en az üç seçenek sunulması olmazsa olmaz talebimizdir.” İfadelerine yer verdi.

Muhtemelen önümüzdeki hafta içinde Sayın Ulaştırma Bakanımızdan talep ettiğimiz randevumuz gerçekleştiğinde bu konuları Sayın bakanımıza Yazılı ve sözlü olarak arz edeceğimizi buradan bildirmek istediklerini söyleyen Peker, “Bölge Müdürlükleri Daha aktif hale getirilerek TÜRASAŞ Sivas, TÜRASAŞ Eskişehir, TÜRASAŞ Adapazarı’na yeni işçi ve memur personeli alınarak adı geçen Kurumların Geçmişte olduğu gibi Ülke ekonomisine en üst seviyede katkı sağlaması gerekmektedir. Bizim Hak Sen olarak amacımızın Bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğunu belirtmek istiyoruz. Ulaşım Sektöründeki üç maymunu oynayan Sendikalar yandaşlık ve paydaşlığı bırakarak Kurumun daha ileriye götürülmesi için varsa bir projeleri bizim gibi açık yüreklilikle basın önünde halkımızla paylaşsınlar. Sonuç olarak TCDD ‘TCDD Taşımacılık Genel Müdürlükleri ve üç TÜRASAŞ Bölge Müdürlüklerinde görev yapan personelin il dışı kurum içi ve kurum dışı tayinlerinin İlgili personelin istekleri doğrultusunda yapılmasını öneriyor ve bu öneride ısrar ediyoruz.” Şeklinde konuştu.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA