SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika Haber Portalı

Vali Ayhan’dan Kadir Gecesi mesajı

Bu biyografi 07 Mayıs 2021 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan’ın Kadir Gecesi dolayısıyla bir Mesaj yayımladı.

Vali Ayhan, mesajında, “Mübarek üç ayları Ramazan ile taçlandıran, Kur’an’ı Kerim’in indirilmeye başlandığı Kadir Gecesi ile bin aydan daha hayırlı olduğuna işaret edilen bu mübarek günlerde dualarımızın kabul görmesini, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını,  kardeşliğimizin ve gönül bağlarımızın güçlenmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

Değerli Hemşerilerim

Ramazan-ı Şerife veda ediyor, müminlerin ve tüm insanlığın kadrini yücelten bir gece olan Kadir Gecesi’ne de kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizleri bu geceye kavuşturan Yüce Allah’a hamd olsun.

En büyük rehberimiz olan yüce kitabımız Kuran-ı Kerim’de “Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.” buyrulmaktadır. Bizler de Kur’an’ın indirilmeye başlandığı bu gecenin faziletini, gecenin karanlığında değil karanlıkları ortadan kaldıran kutsal kitabımızda aramalı, barış ve esenlik mesajlarına can-ı gönülden kulak vermeliyiz.  Kadir Gecesi’ni idrak ederken, dünyanın neresinde olursa olsun açların, yoksulların, mahrumların, mağdurların dertleriyle dertlenmeli, yaralarını sarmalı, tüm insanlığın kin, haset, nefret, korku ve ümitsizliğin olmadığı; güven, sevgi, saygı, kardeşlik ve dayanışmanın yer bulduğu bir dünyada yaşaması için dua etmeliyiz. Allah’ın sonsuz rahmetinin yeryüzünü kuşattığı bu müstesna geceyi, hatalarımızın telafisi için de bir fırsat olarak görmeliyiz. Mükâfatların, sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi’ni, ömrümüzü gözden geçirme ve sorgulama; unutarak ve bilmeyerek işlediğimiz hatalara tövbe etme ve onlar için af dileyerek Yüce Yaratıcımızın sonsuz rahmet ve mağfiretini umarak yenilenme zamanı olarak görmeliyiz.

Bize manevi arınma ve bağışlanma fırsatı sunan lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimizdir.

Kıymetli Sivaslılar

Bu yıl Ramazan’da yine zor bir süreç yaşadık. Her ne kadar bu süreçte salgın kurallarına riayet edildiği düşünülse de artan vakalar sonrası ne yazık ki tam kapanmayı yaşadık. Ancak, şükürler olsun ki özlenen tabloya ulaşacağımız günlerin sinyalini de almaya başladık. Bu sıkıntıdan kurtulduğumuzda inşallah yine camilerimizde coşku ve heyecanla ibadet etmeye devam edeceğiz. Bu nedenle, bugün ayrıca insanlığın huzuru, sağlık ve sıhhati, sıkıntıların son bulması için de dua etmeyi unutmamalı, maruz kaldığımız Covid-19 salgınından kurtulmak için de el birliği içerisinde hareket etmeliyiz. Bu süreçte, vebale girmemeli, sorumluluğumuzun farkındalığı ile kurallara riayet etmeyen kardeşlerimizi de üslubunca uyarmalıyız.

Rabbim, bizleri sağlıklı ve güzel günlere eriştirmeyi nasip etsin inşallah!

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutluyor, salgın sürecinin biran önce bitmesini arzuluyor, huzur, güven ve barış içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuşmayı Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.

Kadir Gecemiz Hayırlara Vesile Olsun…

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA