SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Tedbirler En Üst Seviyede Uygulanacak

Bu biyografi 29 Nisan 2021 - 1:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Salgınla Mücadelede Başarılı Olacağız

Salgınla mücadelede alınan ‘Tam Kapanma’ kararının ardından Türkiye genelinde olduğu gibi Sivas’ta da vaka sayılarının en aza indirilmesi için tedbirler en üst seviyede uygulanacak.

Önceki gün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak olan ‘Tam Kapanma’ kararı ve salgınla mücadelede izlenecek yeni yol haritası kamuoyuna açıklanmıştı.

Bu kapsamda, Sivas Valisi Salih Ayhan’da İl Pandemi Kurulu Olağan Değerlendirme Toplantısına başkanlık ederek, kurul üyeleri ve VKS üzerinden kaymakamlar ile yeni süreci değerlendirdi.

Tedbirlerinden en üst düzeyde netice alınması gerektiğinin vurgulandığı toplantıda, bayram sonrası vaka sayılarında ciddi bir düşüş yaşanacağı ifade edildi.

Vali Salih Ayhan, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde Mart ve Nisan aylarında vaka sayılarında artış yaşandığını, Sivas’ın da bu artıştan etkilendiğini ve Nisan ayının son günlerine doğru ilimizde kısmi bir düşüş yaşandığına dikkat çekti.

-Salgınla Mücadelede Süreci İhmal Edenler Oldu

Salgınla mücadelede halkı en iyi şekilde bilgilendirdiklerini anlatan Vali Salih Ayhan, ancak bu süreci istismar eden vatandaşların bulunduğunu söyledi.

-Cezai Müeyyidelerden Kaçınmayacağız

Sivas’ta tedbirlerin daha çok yapılacağına vurgu yapan Vali Salih Ayhan, “Tam Kapanma sürecinde, daha önce halkımızı bilinçlendirmek için yaptığımız rehberlik desteği ve uyarıcı paylaşımlara devam edilecek olup cezai müeyyidelerden kaçınmayacağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

-Hareketliliği Olabildiğince Azaltmamız Gerekiyor

Vali Salih Ayhan, tam kapanmanın başarıyla uygulanması durumunda bayram sonrası ve yaz döneminde rahatlama olacağına ifade ederek, “Vaka sayılarını aşağı çekmemiz için hareketliliği olabildiğince azaltmamız gerekiyor. Bu kapsamda yeni süreçte kontrol noktaları ve denetim sayıları artırılacak. Muafiyet ve istisnaları daraltacağız.” diye konuştu

-Vali Salih Ayhan’dan Kaymakamlara Çağrı

Video Konferans Sistemi (VKS) üzerinden kaymakamlar ile bir araya gelen ve sahada görev alan herkesin salgınla mücadeleyi en iyi şekilde yöneteceğine inandığını dile getiren Vali Salih Ayhan, “Bu noktada vatandaşlarımızdan tam kapanma sürecine uymalarını özellikle istiyoruz Alacağımız sıkı tedbirlerle vaka sayılarımızı en alt düzeye indirmeyi hedefliyoruz. Toplumun her kesiminden en üst düzeyde fedakârlık bekliyoruz.” dedi.

 

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA