SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

Divriği’de Nefesinizi ve Ayaklarınızı Yerden Kesecek Cam Seyir Terası Yapımı Devam Ediyor

Bu biyografi 13 Nisan 2021 - 8:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Divriği’ye Seyir Terası Kazandırılıyor

Divriği’ye daha fazla turist çekecek bir proje olan Seyir Terası, Çaltı Kanyonu, Divriği Ulu Cami ve Divriği Kalesi’nin muhteşem manzarasını ziyaretçiler keyifle seyredecek.

Vali Salih Ayhan ve eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, yapımı devam eden ‘Divriği Seyir Terası’ projesini yerinde inceleyerek Kaymakam Mehmet Bek ve diğer yetkililerden gelinen son durum hakkında bilgi aldı.

Divriği’nin tarihi manzarasına bambaşka bir pencere açacak projenin hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ayhan, “Türkiye’de birçok cam teras var ama buranın özellikleri çok farklı çok heyecan verici olacak. Adeta herkesin gezip görmesi gereken iştiyaklı ve arzulu olacak. 110 metre kare alan yaklaşık 2 kilometre yürüyüş parkurları birçok aktivite ile birlikte Sivas ve Divriği ilçemiz harika bir değer kazandı. Vizyon bir projeyle Sivas turizm potansiyelimizi Divriği’nin turizm potansiyelini daha yukarıya taşımış olduk. Mayıs ayına doğru buranın açılışını gerçekleştireceğiz. Peyzaj çalışmaları yapılmakta ve buradaki özel işletme modeliyle birlikte bu cam ve seyir terası alanı Sivas’ın turizmine çok büyük değer katacak. Hızlı trenin Sivas’a gelmesiyle raybüs seferlerinin daha aktif olması ile birlikte Divriği’ye yeni bir havaalanı yapılıyor havaalanının da bitmesi ile birlikte burası bizim göz bebeğimiz olacak. Çok mutluyuz, heyecanlıyız, gurur duyuyoruz bu potansiyeli ortaya çıkarmamızda destek olanlara teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA