SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

İl Genel Meclisi Başkanlığına Hakan Akkaş seçildi

Bu biyografi 06 Nisan 2021 - 4:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İl Genel Meclisi Nisan Ayı Toplantıları Sona Erdi

Sivas İl Genel Meclisi, 2021 yılı Nisan ayı toplantılarını tamamladı.

Nisan ayı oturumları, Sivas İl Genel Meclis Başkanı Hakan Akkaş başkanlığında meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Meclisin ilk oturumunda, divan kâtipleri tarafından Mart ayı il genel meclisi karar özetleri ve il encümeni karar özetlerinin okunması ile başladı.

İl Genel Meclisi Başkanlığına Hakan Akkaş seçildi.

İl Genel Meclisi başkanlığı için iki aday yarıştı. Seçimde mevcut başkan olan İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş 24 oy, başkanlığa aday olan İl Genel Meclisi Üyesi Burhanettin Kuru ise 18 oy aldı.

Meclis I. Başkanvekilliğine; Fikret Doğruyol, II. Başkanvekilliğine Burhanettin Uğurlu, Asil Katip Üyeliğine; Arzu Polat, Sururi Koçali, Yedek Katip Üyeliğine Yusuf Yüksel Yıldız ve Ahmet Gencer seçildi. İl Encümen Üyeliğine Nurettin Ateş, Şeref Ağca ve Fikret Güzel seçildi.

Eğitim ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna, Gençlik ve Spor Komisyonuna, İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, Plan Bütçe Komisyonuna, Tarım ve Orman Komisyonuna, Göletler ve Su Kaynakları Komisyonuna, Maden ve Doğal Kaynaklar Komisyonuna, Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Sanayi Ticaret Komisyonuna, Kültür ve Turizm Komisyonuna, Kentsel Yenileme Proje Takip Komisyonuna, Hukuk Komisyonuna, İçişleri Komisyonuna, Meclis Karar ve Yatırımları İzleme Komisyonuna havale edilen konular görüşülerek karara bağlandı.

2021 yılı faaliyetleri için İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları Mütevelli Heyetinde görev alacak hayırsever vatandaşlar belirlendi. Ayrıca vefat yıl dönümleri nedeniyle Alparslan Türkeş ve Muhsin Yazıcıoğlu da saygıyla anıldı.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA