SON DAKİKA

Sivastan Haberler – Sivas Güncel ve Son Dakika

“Biz Bu Koltuklara Nemalanmaya Gelmedik”

Bu biyografi 21 Ocak 2021 - 23:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Biz Bu Koltuklara Nemalanmaya Gelmedik”

Başkan Eken, “Biz bu koltuklardan nemalanmaya gelmedik. Odanın hakkını babamın oğlu olsa yedirmem.” dedi.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Mustafa Eken, basın mensuplarıyla oda binasında bir araya gelerek 2020 yılını değerlendirdi.

Toplantıda konuşan Eken, 2020 yılında yapılan çalışmaları anlatarak aynı zamanda, odanın yeni yıldaki projeleri hakkında da bilgi verdi.

Sivas Ticaret Odası Olarak şehrin hemen hemen birçok sorunu için çözüm yolu aradıklarını ve şehir için yatırımcının gelmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade eden Eken, “Demirağ Organize Sanayi Bölgesi için gerekli altyapı bedeli olan 93 milyon lira 2021 yılı sonuna kadar gelmesi ile birlikte Sivas’ta teşvikle birlikte yatırım patlaması yaşanacaktır. Demirağ OSB’nin kararnamesinin bir an önce imzalanması ve altyapısının tamamlanması için herkesin seferber olması lazım. İnşallah kararname imzalandığında Sivas’taki 35 bin işsiz kardeşimiz orası ile birlikte bunların en 15-20 bin kişisi burada iş sahibi olacak. Ticaret ve Sanayi Odası olarak her yere tek tek giderek Sivas’a yatırımcı hemşehrilerimizi getirmeye çalışacağız.” dedi.

Düzenlenen basın toplantısında oda hakkında geçtiğimiz günlerde odanın geçmişte kiracısı olan ve oda üyesi olan iş insanı Halil İbrahim Bardaklı’nın, söylemiş olduğu sözleri sorulan soru ile gündeme taşıyan Eken, odanın hakkını babamın oğlu olsa yedirmem diyerek şunları ifade etti.

“Ticaret ve Sanayi Odamızın altında yer alan düğün salonu işletmecisine yaptığımız 6 aylık kira almayacağımız yönündeki söylemlerimizi şahsa özel bir konu haline getirilmesi bizleri üzmüştür. Biz oda olarak Sivas’a yatırımcının gelmesi için gayret gösterirken gündemin bu şekilde içeri olmayan konular ile meşgul edilmesi hiç hoş değil. Biz burada evet birilerinin dediği gibi şov yapıyoruz ama kimsenin hakkını kimseye yedirmemek için şov yapıyoruz. Mevzu bahis ismi geçen düğün salonu işletmecisinin kirasını yüzde 300 artırdığımızı ve salonu yakınıma verdiğimi, hatta masa örtülerini dahi almadan çıktığını şeklindeki söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Bizler sürekli üyelerimizin kiralarının düşürülmesini talep eden, sürekli kamu kurumlardan destek isteyen, sürekli kapı kapı dolanıp zam yapmayın artış yapmayın hatta 3-6 ay kira almayın diyen bir oda kendi kiracısından yüzde 300 zam alabilme ihtimalinin yüzde bir olabileceğini buradaki herkesin bilmesi lazım. O kadar da acemi değilizdir değil mi? O arkadaşımız burayı evet doğru 75 bin liradan kiralamış doğru ama 2014 yılında 5 sene 75 bin liradan burada oturmuş. Odamızın eski yönetimi ile kendisinin arasında olan bir şey ben onu bilemem. Biz göreve geldiğimizde büfe esnafı bile 75 bin lira kira öderken oda binasının aşağısında bulunan koskoca düğün salonunun 75 bin lira olamayacağını söyledik. Ben üyelerimizin hakkını yediremem. Ne bir üyemizin hakkını 8 bin üyeye ne de 8 bin üyenin hakkını 1 üyemize yediremem.” ifadelerine yer verdi.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA